Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaBAE Schengen Vizesi Gecikmesi: Avrupa'ya Giriş İzni Nasıl Alınır; Stressiz Rehberiniz

BAE Schengen Vizesi Gecikmesi: Avrupa’ya Giriş İzni Nasıl Alınır; Stressiz Rehberiniz

Daha serin iklimler, masal kaleleri ve egzotik karla kaplı dağlarını keşfetmek için doyumsuz bir susuzluk, Avrupa’yı çok aranan bir destinasyon haline getiriyor. Ancak Batı lezzetlerinin tadına bakmadan önce hayati bir ilk adım Schengen vizesi / randevusu almaktır. Bu kılavuz, Avrupa’ya geçişinizin mümkün olduğunca sorunsuz ve stressiz olmasını sağlayarak vize yolculuğunda ustalaşmanıza yardımcı olacaktır.

Schengen ülkeleri

29 Avrupa ülkesini kapsayan sınır tanımayan Schengen bölgesi, AB’de yaşayan veya AB’yi turist, değişim öğrencisi veya iş amaçlı (yasal olarak AB’de bulunan) ziyaret eden milyonlarca AB vatandaşına ve AB üyesi olmayan vatandaşlara serbest dolaşımı garanti eder.

BAE’nin Avrupa’ya yakınlığı ve turizm merkezi statüsü nedeniyle vize için güçlü bir talep var. 2023’te BAE’DEN vize başvuruları 2022’ye göre% 25, 2019’a göre% 18 artarak Avrupa seyahatine sürekli yüksek ilginin altını çizdi. Bölgenin popülaritesi, başvurmak için vize veya randevu almayı neredeyse imkansız hale getiriyor. Bulmacayı nasıl çözüyorsun?

Vizenizi uyarlayın

Schengen turist vizesi (Tek Tip Schengen Vizesi – USV): Bu, gezmek, sevdiklerinizi ziyaret etmek veya kısa süreli etkinliklere katılmak için gideceğiniz seçenektir. Tek, çift veya çoklu girişler için verilebilir – 180 günlük bir süre içinde 90 güne kadar kalışa izin verir.

Schengen Çoklu Giriş Vizesi (MEV): Schengen Bölgesine girmeyi, ayrılmayı ve yeniden girmeyi planlayanların çift giriş vizesine ihtiyacı olacaktır. Bu vizeyi alırsanız, belirttiği tüm seyahat günlerini kullanmamış olsanız bile, Schengen Bölgesinden ikinci kez ayrıldığınızda süresinin dolduğunu unutmamak önemlidir. Schengen Bölgesi içinde ve dışında birden fazla seyahat yapmak isteyenler, çok girişli bir Schengen Vizesine ihtiyaç duyacaktır. Temel sürüm, 180 gün boyunca bölgede bir seferde 90 gün geçirmenize ve istediğiniz kadar girip çıkmanıza olanak tanır. Bir, üç ve beş yıl süren çoklu girişli Schengen Vizeleri de mevcuttur – bu süre içindeki tüm seyahatler için sizi kapsar.

Başvuru sürecini hızlandırın

VFS Global’e göre, mevcut vize randevuları web sitelerine gerçek zamanlı olarak yansıtılıyor ve yolcuları gecikmeleri önlemek için seyahatlerini planlamaya ve randevularını önceden ayırmaya çağırıyorlar.

VFS Global Bölge Başkanı Monaz Billimoria, “Yolcuları her zaman gecikmeleri önlemek için vizelerine önceden başvurmaya çağırıyoruz. Schengen ülkeleri seyahat tarihinden altı ay öncesine kadar belgeleri kabul eder.”

Hangi vizeye başvuracağınızı biliyorsanız, şimdi başvuru sürecini yeniden yapılandıralım:

Hedef ülke: En fazla gün geçirmek istediğiniz ülkeyi seçin; Bu aynı zamanda giriş noktanız olacaktır
Belgelerinizi yönetin: Genellikle doldurulmuş bir başvuru formu, pasaportunuz, ayrıntılı bir güzergah, konaklama kanıtı, finansal istikrar kanıtı (banka dekontları) ve seyahat sigortası dahil olmak üzere gerekli belgeleri toplayın. Unutmayın, özel gereksinimler değişebilir, bu nedenle en son bilgiler için elçilik / konsolosluk web sitesini kontrol edin.
VFS, başvuru sahiplerinden en son vize işlem zaman çizelgeleri için devlet web sitelerini kontrol etmelerini ve sorunsuz bir vize başvuru süreci için gerekli tüm evraklara sahip olduklarından emin olmak için belge kontrol listeleri için VFS Global’in web sitesini ziyaret etmelerini istedi.

Vize işlem zaman çizelgeleri, başvuru sahibinin uyruğuna, vize kategorisine ve sunulan belgelere bağlı olarak değişir. Gösterge niteliğindeki zaman çizelgelerine ilgili Konsolosluğun / Büyükelçiliğin web sitesinde ve ilgili hükümet sayfasında şu adresten ulaşılabilir: www.vfsglobal.com .

Atama ve başvuru için profesyonel ipuçları

İyi planlayın: Avrupa’daki yolculuğunuzu özetleyen iyi tanımlanmış bir güzergah hazırlayın.

Finansal kanıt: Başvuru sahipleri, Schengen bölgesinde kaldıkları süre boyunca harcamalarını karşılamak için yeterli paraya sahip olduklarını kanıtlamalıdır. Finansal geçim, bir bireyin yabancı bir ülkede kaldıkları süre boyunca kendilerini finansal olarak destekleme yeteneğini ifade eder. Schengen vizesi başvuru sürecinde dikkate alınması gereken önemli bir faktördür.

İstihdam belgeleri: Bu, bir bireyin istihdam durumu ve geliri hakkında bilgi sağlayan resmi evrak ve kayıtları ifade eder.

Proaktif olun: Mevcut vize başvuru alanları için VFS web sitesini kontrol etmeye devam edin. Her gün geç saatlerde veya sabah 9-10 arasında kontrol etmeye çalışın; Randevu almak mevsime bağlı olarak 1-2 ay veya daha uzun sürebilir.

İptal edilen randevuları kontrol edin: Kişiler genellikle randevularını iptal eder veya yeniden planlarlar, bu da beklenmedik şekilde yuvalar açabilir.

Birden fazla giriş için vize şartlarını kontrol edin: Başka bir Schengen ülkesinden geçerli bir vizeniz varsa, çoklu giriş hükmü kapsamında istediğiniz varış yerini girip giremeyeceğinizi kontrol edin.

Abu Dabi’ye git: Şşşş! Bunu kimseye söyleme; VFS Dubai’de randevu almakta zorlanıyorsanız, Abu Dabi ofisini deneyin.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar