Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Sharjah Halk Kütüphanesi'ne Tahsis Edilen 2,5 Milyon Dh'lik Hibe

BAE: Sharjah Halk Kütüphanesi’ne Tahsis Edilen 2,5 Milyon Dh’lik Hibe

Sharjah Halk Kütüphanesine, Sharjah’ın Yüksek Konsey Üyesi ve Hükümdarı Şeyh Dr. Sultan bin Muhammed El Kasımi’nin direktifleri üzerine 2,5 milyon Dh tahsis edildi.

Hibe, devam eden 15. yıllık Sharjah Çocuk Okuma Festivali’nde (SCRF 2024) katılımcı yayıncılardan ve kitapçılardan en son başlıkları satın almak için kullanılacak,

Her yıl Sharjah Kitap Kurumu (SBA) etkinliğine verilen hibe, Sharjah Yöneticisinin “bölgesel ve küresel kitap endüstrilerini destekleme, Sharjah’ın okuyuculara, öğrencilere, araştırmacılara ve akademisyenlere ve genel bilgi arayanlara sunduğu teklifleri iyileştirme” vizyonunu ilerletmeyi amaçlıyor. toplumların kapsamlı ve sürdürülebilir kalkınmasının sağlanmasında kütüphaneler”.

SBA Başkanı Sheikha Bodour bint Sultan Al Qasimi, “Sharjah Hükümdarının cömert hibesi, yalnızca ticari olarak yayıncıları ve BAE ve Sharjah’daki bilgi arayanları eğitimsel olarak desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda derin bir mesajı da somutlaştırıyor.

“Girişim, Sharjah’ın hem şimdiki hem de gelecekteki hedeflerimizin gerçekleştirilmesinin, genç nesillerimizde kitapların, bilginin ve öğrenmenin takdir edilmesini ne kadar başarılı bir şekilde teşvik edebildiğimize bağlı olduğuna olan inancının altını çiziyor. Kalkınmanın kökleri ve öngörülen kültürel gelişimimiz kütüphanelerimizde sağlam bir şekilde güvence altına alınmıştır “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar