Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Susadın mı? Yaz Sıcağı Doruğa Ulaştığında Bu Restoranda Ücretsiz Ayran Alın

BAE: Susadın mı? Yaz Sıcağı Doruğa Ulaştığında Bu Restoranda Ücretsiz Ayran Alın

Yaz gündönümünün başlamasıyla birlikte kavurucu çöl ısısı yoğunlaştıkça, Sharjah’daki bir restoran ferahlatıcı bir çözüm sunuyor.

Abu Shagara’daki Madurai Restoranının sahibi Babu Murugan, 22 Haziran Cumartesi gününden itibaren sabah 11 ile akşam 3 arasında restoranına giren herkese ücretsiz ayran sağlanacağını duyurdu.

Bu promosyon tüm yaz boyunca restoranda mevcuttur.

Murugan, Khaleej Times’a verdiği demeçte, “Yaz sıcağı acımasız olabilir ve topluluğumuzun serin ve nemli kalmasına yardımcı olacak bir şeyler yapmak istedim” dedi. “Ayran, terleme yoluyla kaybedilen elektrolitleri yenilemek için mükemmel olan geleneksel, sağlıklı bir içecektir. Sadece ferahlatıcı değil, aynı zamanda yaz sıcağında sıklıkla yaşanan yorgunlukla mücadeleye yardımcı olur.”

Murugan, girişiminin BAE’deki benzer nezaket eylemlerinden ilham aldığını söyledi. “Yerel hayır kurumları ve cömert bireyler, asil bir eylem olarak ücretsiz soğuk içme suyu sağlamak için su soğutucuları kuruyorlar” diye ekledi. “Ayran sunmayı düşündüm çünkü elektrolitler açısından zengin ve çok daha sağlıklı. Adına rağmen ayran tereyağı içermez ve aslında yağ oranı normal sütten daha düşüktür. Kefire benzer çok yönlü, fermente bir süt ürünüdür.”

Ayran dağıtımı, ülkenin bugün 21 Haziran yaz gündönümünü yaşadığı ve sıcaklıkların yükselmesi beklenen bir zamanda geliyor.

Güney Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletindeki büyük bir şehir olan Madurai’den gelen Murugan, jestinin başkalarını zorlu yaz aylarında toplumlarını desteklemenin yollarını düşünmeye teşvik edeceğini umuyor. “Bu küçük bir adım, ancak bu sıcakta birkaç kişinin bile daha iyi hissetmesine yardımcı oluyorsa buna değer” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar