Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Yaz: Sıcaklıklar Yükselirken Sakinler Plajda Tehlikeli Akıntılar Konusunda Uyardı

BAE Yaz: Sıcaklıklar Yükselirken Sakinler Plajda Tehlikeli Akıntılar Konusunda Uyardı

12 Mayıs’ta ‘Al Shurtan’ takımyıldızının tespit edilmesinin ardından bae’ye yazın gelmesiyle ülkedeki sıcaklıklar 40 ° C’nin üzerine çıkmaya başladı. Sıcaklığın yanı sıra sahile gidenler, ‘Al Sayura’ olarak bilinen tehlikeli akıntılar veya çekme akımı konusunda uyarılıyor.

Emirates Astronomi Topluluğu Başkanı İbrahim El Jarvan, gün içinde 40°C’yi aşan yükselen sıcaklıkların ve nemin yüzde 30’un altına düşmesinin iki yıldızdan oluşan El Şurtan’ın ortaya çıkışıyla örtüştüğünü açıkladı.

Daha önce, Emirates Astronomi Birliği, takımyıldızın görüldüğünü açıkladı ve 12 Mayıs Pazar günü ülkenin doğu tarafından şafakta görüldüğünü belirtti.

Al Jarwan, sahil sakinlerini, insanları denize çeken ‘Al Sayura’ olarak bilinen tehlikeli akıntıların oluşumu konusunda uyardı. Ayrıca, Temmuz ortasına kadar ‘Barah’ olarak anılan kuru ve tozlu kuzeybatı rüzgarlarının yoğunlaştığını ve ardından sıcak ve kuru rüzgarlar olan ‘Sumoom’un güçlendiğini vurguladı.

Arap Körfezi sakinleşirken, Arap Denizi ve kuzey Hint Okyanusu türbülans yaşayarak tropikal aktivite mevsimini başlatır.

Al Jarwan’a göre bu sezon, çoğu meranın kurumasının yanı sıra hurmaların, incirlerin ve mangoların ilk olgunlaşmasına işaret ediyor. Ek olarak, Arap Körfezi’nde, barakuda, orfoz ve köpekbalıkları da dahil olmak üzere çeşitli türlerin geliştiği ve fazla balığın tuzlanarak korunduğu balıkçılık sezonunun başlangıcı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar