Pazartesi, Temmuz 1, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Yeni Esports, Oyun Tasarım Akademisi Öğrencilere Burs Verdiğini Açıkladı

BAE: Yeni Esports, Oyun Tasarım Akademisi Öğrencilere Burs Verdiğini Açıkladı

BAE’deki tüm GEMS okullarında yeni nesil e-spor yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan yeni bir E-Spor ve Oyun Tasarımı Akademisi Eylül 2024’te başlayacak.

Tüm okulların bir araya geleceği merkezi olarak yönetilen bu akademi, öğrencilere hızla büyüyen rekabetçi oyun ve oyun tasarımı alanlarında fırsatlar sunarken bütünsel gelişimlerini sağlayacak bir burs ödül fonu sunacak.

Bu girişim, ülkeyi küresel bir oyun ve espor merkezi olarak kurma konusundaki daha geniş BAE stratejisiyle uyumludur. Dubai Future Foundation, 2033 yılına kadar 30.000 iş yaratmak için 1 milyar dolarlık bir ekosistemle suçlamaya liderlik ediyor.

BAE’nin en büyük okul grubu, esports’un eğitim potansiyelinden yararlanma konusundaki kararlılığını yineleyerek, öğrencilerin hem müzik hem de film sektörlerinden daha büyük olan bu hızla genişleyen sektörde yalnızca oyunlarda başarılı olmalarını değil, aynı zamanda temel kişisel ve mesleki becerileri edinmelerini sağladı. kombine.

Eleştirel düşünme, takım çalışması ve liderlik becerileri

GEMS Global Grup Başkanı ve Varkey Vakfı ve GEMS Eğitimi’nin Kurucusu Sunny Varkey, “İnovasyonun yaşamları dönüştürme gücüne inanıyoruz. Espor ve Oyun Tasarımı Akademimizin lansmanı, öğrencilere önde gelen endüstrilere katılma fırsatları sağlama taahhüdümüzün bir kanıtıdır.

“Öğrenme tutkusu olan öğrenciler genç yaşlardan itibaren 2D ve 3D oyunlar oluşturabiliyor ve endüstri düzeyinde oyun tasarımı öğrenimine erişim sağlayacağız. Esports sadece oyundan daha fazlasıdır; eleştirel düşünme, takım çalışması ve liderlik becerilerini geliştirmekle ilgilidir. Öğrencilerimizin tutkularını keşfetmelerine ve gelecekteki başarılara hazırlanmalarına destek olmaktan heyecan duyuyoruz. Olimpiyatlarda bir gün bile yarışabilecek yeni nesil espor yeteneklerini keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Akademi, yaşa uygun seçilmiş oyunlar aracılığıyla öğrenciler için güvenli ve ilgi çekici bir ortam geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kişisel, sosyal ve bilişsel becerilere odaklanarak öğrencilerin bütünsel öğrenci gelişimini destekleyecektir.

Yapılandırılmış platform

Öğrencilerin oyun endüstrisindeki kariyer ve üniversite fırsatlarını keşfetmelerini sağlarken, öğrenme materyalleri, lig katılımı, yarışmalar, hackathonlar, akreditasyonlar ve nitelikler için yapılandırılmış bir platform sağlayacaktır. Her GEMS okulunda sonsuza dek oyun oynamaya odaklanan personel e-spor liderleri, öğrenci elçisi ve liderlik grupları kuracak.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar