Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE'de 10.000 Dh'lik Para Cezası: Firmalar Kurumlar Vergisi Kaydı için 30 Haziran'ı...

BAE’de 10.000 Dh’lik Para Cezası: Firmalar Kurumlar Vergisi Kaydı için 30 Haziran’ı Hatırlattı

Federal Vergi Dairesi (FTA) Cuma günü yaptığı açıklamada, Mart ve Nisan aylarında verilen lisanslarla kurumlar vergisine tabi BAE sakinlerinin — ihraç yılına bakılmaksızın — kurumlar vergisi tescil başvurularını 30 Haziran’a kadar sunmaları gerektiğini hatırlattı.

Bu yıl 1 Mart’a kadar lisansı olmayan tüzel kişiler (kurucuları, sahipleri ve yöneticilerinden farklı tüzel kişiliğe sahip tanınmış kuruluşlar) için bugün (31 Mayıs) kurumlar vergisi kaydının sunulması için son tarihtir.

Kurumlar vergisi, BAE’de yerleşik tüzel kişiler ve ülkede etkin bir şekilde yönetilen ve kontrol edilen yabancı kuruluşlar için geçerlidir. Yerleşik yasal vergilendirilebilir kişiler, serbest bölge işletmeleri ve yurtdışında kurulmuş ancak ülkeden kontrol edilen ve yönetilen kuruluşlar da dahil olmak üzere BAE’de yerleşik kuruluşları kapsar.

Maliye Bakanlığı’na göre, BAE’de ticari faaliyet yürüten kişiler, yalnızca toplam ciroları yılda 1 milyon Dh’yi aşarsa kurumlar vergisine tabi olacak.

Vergi kaydı için son tarihi kaçıran şirketler, bu yılın Şubat ayında verilen Bakanlar Kurulu kararına dayanarak 10.000 Dh’lik bir para cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

Kurumlar vergisi nedir?

Kurumlar vergisi, şirketlerin ve diğer işletmelerin net geliri veya karı üzerinden alınan doğrudan bir vergi şeklidir.

FTA genel müdürü Halid Ali Al Bustani, “vergilendirilebilir kişilerle stratejik ortaklıkları güçlendirmeye ve onlara sorunsuz ve doğru vergi uyumluluğunu kolaylaştıracak araçlar sağlamaya yönelik sürekli çabaların bir parçası olarak, iş sektörlerine farklı vergi mükellefi kategorileri için belirtilen son tarihler hakkında bilgi verildi.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar