Çarşamba, Temmuz 3, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE'de 10.000 Dh'lik Para Cezası: Kurumlar Vergisi Son Kayıt Tarihi için Yetki...

BAE’de 10.000 Dh’lik Para Cezası: Kurumlar Vergisi Son Kayıt Tarihi için Yetki Sorunları Hatırlatıcısı

Federal Vergi Dairesi (FTA) Salı günü yaptığı açıklamada, Mayıs ayında verilen lisanslara sahip kurumlar vergisine tabi BAE sakinlerinin (veriliş yılına bakılmaksızın) ilgili cezalardan kaçınmak için kurumlar vergisi tescil başvurularını 31 Temmuz’a kadar sunmaları gerektiğini hatırlattı.

Maliye Bakanlığı’na göre, bu yıl 1 Mart’tan itibaren, kurumlar vergisi tescil başvurularını STA tarafından belirtilen süre içinde yapmayan işletmelere BAE kurumlar vergisinin geç tescili için 10.000 Dh’lik idari ceza uygulanıyor.

Salı günü yapılan STA, “vergi mükelleflerinin her kategori için belirtilen kayıt son tarihlerine uymasının önemini” vurguladı. Bu son tarihler daha önce basılı, görsel ve sesli medya dahil olmak üzere çeşitli resmi medya platformları ve FTA’NIN resmi sosyal medya kanalları aracılığıyla ve BAE’deki kayıtlı şirket sahipleriyle doğrudan temas yoluyla duyurulmuştu.

Kurumlar vergisi, BAE’de yerleşik tüzel kişiler ve ülkede etkin bir şekilde yönetilen ve kontrol edilen yabancı kuruluşlar için geçerlidir. Yerleşik yasal vergilendirilebilir kişiler, serbest bölge işletmeleri ve yurtdışında kurulmuş ancak ülkeden kontrol edilen ve yönetilen kuruluşlar da dahil olmak üzere BAE’de yerleşik kuruluşları kapsar.

Fta’ya göre, 1 Mart 2024’ten önce kurulmuş veya başka bir şekilde kurulmuş veya tanınan herhangi bir yerleşik tüzel kişi, lisans verildiği aya göre kurumlar vergisi için vergi tescil başvurularını sunmalıdır. Bir tüzel kişinin birden fazla lisansı varsa, en erken ihraç tarihine sahip lisans kullanılır.

Dijital vergi platformu

FTA, vergi mükelleflerinin 7/24 kullanılabilen bir dijital vergi hizmetleri platformu olan ’emaratax’ı kullanabileceğini söyledi. Ayrıca, kayıtsız kişilerin yeni bir kullanıcı profili oluşturmalarını ve e-posta ve telefon numaraları aracılığıyla kolayca ve rahat bir şekilde vergi sicil numarası almalarını sağlar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar