Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE'de Mangolar: Festivaller Meyvelerin Kralını Karşılamaya Başladı

BAE’de Mangolar: Festivaller Meyvelerin Kralını Karşılamaya Başladı

BAE’de meyvelerin kralı’nı ağırlamak için festivaller başladı. Bu festivaller sırasında ziyaretçiler mangodan yapılan farklı lezzetlerin tadını çıkarabilecek ve tariflerini de öğrenebilecekler. Birçok ödül ve hediye de sunulacak.

Başta Hindistan, Pakistan ve Yemen olmak üzere farklı ülkelerden birkaç mango çeşidi, 800 gramlık iki Miyazakai mangosu için kilogram başına Dh4’ten Dh620’ye kadar değişen fiyatlarla ülkeye geldi.

Meyvelerin kralının daha fazla çeşidinin önümüzdeki aylarda ülkeye inmesi bekleniyor.

5 Ve 6 Temmuz’da Pakistan Derneği Dubai, Pakistan Başkonsolosluğu ile işbirliği içinde Oud Metha’daki tesislerinde Kalpleri Birbirine Bağlayan bir mango festivali düzenleyecek.

Her yaştan ziyaretçiyi eğlendirmek ve meşgul etmek için farklı etkinliklerle dolu festivalin ilk günü yalnızca davetlidir, ikinci günü ise halka açıktır.

Ziyaretçiler Pakistan’dan çok çeşitli mango çeşitlerini tatmayı dört gözle bekleyebilir, şeflerin lezzetli mango bazlı yemekler hazırlamasını izleyebilir, mangoları tariflerine nasıl dahil edeceklerini öğrenebilir ve çeşitli mango tatlılarının tadını çıkarabilirler. Ziyaretçiler için hediyeler ve alışveriş fırsatları, sihir gösterileri, eğlenceli oyunlar ve yarışmalar da olacak.

3. Yıllık Mango Festivali 2024, 28-30 Haziran tarihleri arasında Expo Khorfakkan’da çok çeşitli yerel mango çeşitlerinin yer aldığı ve ödüllü çeşitli yarışmalara ev sahipliği yapacak. Yarışmalar üç ana kategoriye ayrılacak: Bir mango mazayna (güzellik yarışması), kadınlara özel en güzel mango sepeti için bir başka yarışma ve çocuklar için en iyi sanat yarışması.

Fuar, çeşitli mango ve narenciye türleri de dahil olmak üzere çeşitli meyve hasatlarını sergilemek için tarım şirketlerinin, çiftçilerin ve üretken ailelerin katılımını görecek. Festival her gün saat 4: 30’dan akşam 10’a kadar açılacak.

Mango Festivali organizasyon komitesi, mango mazayna’ya katılım için özel koşullar belirlemiştir. Katılımcılar, kendi çiftliklerinde veya ev bahçelerinde üretilen bu sezonun mangolarını sağlamalıdır. Kayıt sırasında katılımcıların tarım arazisi veya ev için mülkiyet belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Her katılımcının yarışmaya yalnızca bir çeşit mango göndermesine izin verilir. Kazanan çiftlikler ve evler jüri tarafından kapsamlı bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir. Gönderilen mangolar yaralanma ve görünür kusurlardan arındırılmış, uygun boyutta olmalı ve karton kutularda sunulmalıdır. Ek olarak, yarışmanın her kategorisine girilen mangoların ağırlığı 4 kilogram olmalıdır.

Kadınlara özel düzenlenen “En Güzel Sepet” yarışmasında bu yıl mangoların yerel olarak üretilmesi gerekiyor. 18 Yaş ve üstü kadınlar sadece bir sepetle katılım hakkına sahiptir. Mangolar katılımcı tarafından hazırlanmış el yapımı bir sepet içinde sunulmalı ve sepet 4 kilogramı geçmemelidir.

’Çocuklar için En Güzel Sanat Eserleri’ yarışması için katılımcıların yaşları 8 ile 12 arasında olmalıdır. Yarışmaya katılmak için Emirates kimliğinin bir kopyasının ibraz edilmesi gerekmektedir. Sanat eseri mango temalı olmalı ve bir model, resim veya başka herhangi bir yaratıcı çalışma biçimi olabilir. Her çocuğa yalnızca bir gönderime izin verilir,

Dubai’deki President Hotel, Mango Festivalini Temmuz ortasına kadar iki satış noktasında özel bir mango menüsü ile gerçekleştiriyor. Yemeklerin fiyatları 24 Dh’den başlayıp 49 Dh’ye kadar çıkıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar