Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporBAE'den Gelecek Nba Yıldızları? Abu Dabi'deki Gençler Amerikan Efsanesini Etkiliyor

BAE’den Gelecek Nba Yıldızları? Abu Dabi’deki Gençler Amerikan Efsanesini Etkiliyor

Işıltılı kariyeri boyunca Julius Erving, bir basketbol oyuncusu olarak çene düşürme becerilerini sergileyerek dünyayı dolaştı. Erving’in botlarını asmaya karar vermesinden bu yana otuz yıldan fazla bir süre geçti, ancak bu, Ünlüler Salonu’nun sevgili sporunu dünya çapında tanıtmasını engellemedi. 11 Kez NBA All-Star, Jr. NBA Abu Dabi Ligi finallerine katılmak üzere yakın zamanda Abu Dabi’deydi. 74 yaşındaki Erving’e Jason Williams katıldı ve iki NBA kahramanı, ilk Jr. NBA Abu Dabi Ligi All-Star Maçında konuk antrenör olarak kürsüden cesaret çığlıkları atıyorlardı. 1983 NBA şampiyonluğunu kazanan Philadelphia 76ers’ın tılsımlı figürü Erving, gençlerle vakit geçirmekten asla bıkmayacağını söylüyor. “Benim için sürekli bir yolculuk oldu. Sanırım muhtemelen 20 yaşındayken, ABD Olimpiyat geliştirme takımı için ilk uluslararası seyahatimi yaşadım. O yaz Polonya, Finlandiya ve İsveç’e gittik ve 30 basketbol maçı oynadık.”dedi. “Oyunun elçisi olmanın her zaman kartlarda olduğunu biliyordum. Bu yaklaşık 50 yıl önceydi. O zamandan beri NBA için her kıtada önemli ülkelere gittim. Bu yüzden uzun yıllardır bir globetrotter oldum.”

Birinci sınıf tesisler

Amerikan efsanesine göre BAE, ülkenin birinci sınıf tesisleri ve spor tutkusu sayesinde birinci sınıf oyuncular üretmek için gerekenlere sahip. Amerikan efsanesi, 1.300’den fazla genç çağrı cihazının katıldığı Jr. NBA Abu Dabi Ligi’nde yükselen yıldızlardan çok etkilendi. “Telefonumu getirdim ve izlediğim oyunları videoya kaydettim. Benim için göze çarpan ilk şey, Amerika Birleşik Devletleri’nde, özellikle küçük topluluklarda oynadığınızda, genellikle dışarıda oynadığınızdı ve koşulların kötüden kötüye gittiğini biliyorsunuz ”dedi.

 

Julius Erving, Abu Dabi’de hevesli basketbolcularla. – Verilen fotoğraf
“Ama burada gördüklerim (Abu Dabi) çok etkileyiciydi, ortam güzeldi, ışıklar doğrudan sahadaydı ve parklardaki, dinlenme tesislerindeki ve açık alanlardaki ilk basketbol deneyimime (ABD’de) kıyasla her şey çok seçkin görünüyordu. Çocukken, bazen garaja bir sepetin yerleştirildiği bir arkadaşımızın evinde kendimizi (alanı) yaratmak zorunda kaldık, oynadığımız yer orasıydı ”diye hatırladı. “Yani burada (BAE) olduğu seviyede görmek gerçekten çok güzel. Bu çocuklar (Jr. NBA Abu Dabi Ligi’nde), belki hala lisedeler ve edindikleri deneyim harika ve kesinlikle cesaret verici olacak.” Erving, Abu Dabi’deki Jr. NBA’NIN (genç çağrı cihazları için küresel program) başarısına rağmen hala yapılması gereken çok iş olduğunu ve bu da oyuna iştah açmaya devam ettiğini itiraf ediyor. “Spor muhtemelen hiçbir zaman futbolun veya futbolun yerini almayacak (bu bölgede), ancak bunun gerçekten amaç olmadığını biliyorsunuz, amaç dünya çapında çevrilmemiş taş bırakmamak” dedi.

NBA rüyası

Erving’in tüm genç oyunculara bir tavsiyesi ar: hayallerinin peşinden koşmayı asla bırakma. “Milyonlarca çocuk kolej oyuncusu, profesyonel oyuncu ya da efsane, kahraman ve süperstar olmak için basketbol oynuyor” dedi. “Bu herkes için mümkün değil ama herkes hayal kurabilir, herkes ‘Olabileceğimin en iyi versiyonu olabilirim’ diyebilir. Bu sevindirici olmalı.” Son olarak Erving, Asya’nın Orta Doğu bölgesinden geleceğin NBA yıldızlarını üretmenin anahtarını ortaya çıkardı — sadece bir avuç oyuncunun sporun en büyük aşamasına ulaştığı ve Çin’in Yao Ming’inin en büyük başarı hikayesi olduğu bir kıta. “Başka alanlarda da oldu, nba’deki birkaç oyuncu Fransa, İtalya ve Güney Amerika’dan geliyor” dedi. Ancak Ortadoğu bölgesinin gelecekte kendine ait bir NBA oyuncusuna sahip olması adım adım bir süreç olacak. “Bakın, basketbol çok fazla seyahat gerektiren bir şeydir (geliştirmek için). Diğer şehirlere ve diğer şehirlere gitmeniz ve diğer bölgelerden gelen çocuklarla rekabet etmeniz gerekiyor ”dedi. “Gerçek potansiyelinize ulaşmak için yalnızca yerel oyuncularınızla rekabet edemezsiniz. Başka yerlere, bulunduğunuz yerin dışındaki yerlere, farklı bir tarz oynuyor olabilecek diğerleriyle rekabet edebilmek için potansiyelinize ulaştığınızı düşünüyorum. ” Bence iyi bir basketbolcu olmak için gereken bu.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar