Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketBAE'den Waseem, Icc Ayın Oyuncusu Ödülünü Kazandıktan Sonra Çok Sevindi

BAE’den Waseem, Icc Ayın Oyuncusu Ödülünü Kazandıktan Sonra Çok Sevindi

BAE kaptanı Muhammed Waseem, Pazartesi günü ICC Ayın Oyuncusu seçildikten sonra çok sevindi.

Üretken açılış vurucusu, Nisan ayı boyunca sopayla yaptığı mükemmel koşudan dolayı onurlandırıldı.

30 yaşındaki Pakistanlı süperstar Şahin Afridi ve Namibyalı Gerhard Erasmus’u erkekler kategorisinde ödül yarışında yenerek BAE’DEN bu prestijli kupaya sahip ilk oyuncu oldu.

“ICC Erkekler Ayın Oyuncusu ödülünü kazanmak büyük bir onur. Dünyanın dört bir yanından seçkin bir ödül kazananlar listesine katılmaktan heyecan duyuyorum “dedi.

Ekim 2021’de uluslararası çıkışını yaptığından beri Waseem, BAE vuruş düzeninin kilit bir bileşeni olmuştur. Etkileyici bir 91 vuruş hızında 1289 koşu ile ODI formatında takımı için şimdiden en yüksek üçüncü koşucuydu.

Sayıları oyunun en kısa formatında daha da gelişir. T20ı’lerde, 1977’de ortalama 40’a yakın koşu ve 154,69’luk vuruş oranıyla BAE için en yüksek koşucuydu.

Nisan ayında ACC Erkekler Premier Kupası’nda sergilenen örnek T20İ formuydu.

Waseem, Kuveyt’e karşı ilk top ördeğine aşık olurken, 30 yaşındaki oyuncu hızla geri döndü ve BAE vuruş düzeninin zirvesinde form buldu.

Sonraki üç maçta 65, 45 ve 48’lik önemli vuruşlar yaptı.

Ancak Waseem’in ayın en önemli özelliği, üçüncü T20I yüzyılın BAE’Yİ şampiyonluğa götürdüğü ACC Premier Kupası’nın finalinde geldi.

Karşı sayısından sonra Umman’dan Zeeshan Maqsood BAE’DEN önce vurmasını istedi, Waseem birkaç dikkatli hamle yaptıktan sonra hücum yolunu tuttu.

Yüzü boyunca altı dört ve yedi altıyı parçaladı ve BAE’nin toplamda 204/4 güçlü olmasına yardım etti. Buna karşılık Umman ancak 149/9’a ulaşarak BAE’YE 55 galibiyet verebildi.

Waseem, turnuvadaki 269 koşusu için Serinin Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Pakistan doğumlu oyuncu şimdi ICC ödülünün artık ortak ülkelerden daha fazla oyuncuya ilham vereceğini umuyor.

“Ödül, özellikle BAE gibi gelişmekte olan kriket takımlarından oyuncular için büyük bir motivasyon. Geçen ay Umman’daki ACC Premier Kupası’ndaki hedefimiz gelecek yılki Asya Kupası’na katılmaya hak kazanmaktı ve takımımla ve turnuvadaki performanslarıyla gurur duyuyorum “dedi.

“Kişisel düzeyde, özellikle finalde takımı önden yönettiğim için mutluyum. Büyük bir oyunda bir asır puan almak, özellikle takımın zafere ulaşmasına yardımcı olduğunda gerçekten özel bir andır. Asya Kupası hazırlıklarımızı dört gözle bekliyorum ve amacım BAE kriketi için bu heyecan verici zamanlarda sopayla takıma teslim olmaya ve örnek olmaya devam etmek.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar