Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAvrupaBaskı Altında, İngiliz Sunak Parti Seçim Manifestosunu Açıkladı

Baskı Altında, İngiliz Sunak Parti Seçim Manifestosunu Açıkladı

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Muhafazakar partisinin seçim manifestosunu Salı günü, anketlerde kötü bir şekilde geride kalan bir lider için zarların son atışlarından biri olarak belirlediğinde, ilk kez ev alıcılarına daha fazla vergi indirimi ve yardım sözü verecek.

Muhafazakarların 4 Temmuz seçimlerinden önce muhalefetteki İşçi Partisi’nin yaklaşık 20 puan gerisinde tutarlı bir şekilde yer aldığını gösteren anketlerle Sunak, daha fazla polis memuruna verilen sözlerden vergileri düşürmeye ve emeklilere verilen desteğe kadar temel oylarını destekleyecek politikalar belirledi.

Şimdiye kadar mesajı İşçi Partisi liderliğini engelleyemedi ve aynı zamanda Brexit kampanyacısı Nigel Farage liderliğinde Muhafazakarlara karşı bir “isyan” başlatacağına söz veren sağcı Reform İNGİLTERE partisinin bir meydan okumasıyla karşı karşıya.

Partinin bir sonraki hükümeti kurması halinde izleyeceği politikaları içeren manifestosunun, halihazırda duyurulmuş olan vergi indirimlerinin çoğunu yapması ve 14 yıllık iktidarın ardından bir dönem daha seçilmesi halinde daha fazla indirim için planlar yapması bekleniyor.

Sunak, konuşmasının alıntılarına göre, İngiltere’nin merkezindeki Formula 1 yarış pisti Silverstone’daki manifesto lansmanında, “Çalışan insanların kazandığınız paranın daha fazlasını elde tutmasını sağlayacağız çünkü onu kazandınız ve neye harcayacağınızı seçme hakkına sahipsiniz” diyecek.

Basında çıkan haberlere göre, Sunak’ın işçiler tarafından ödenen Ulusal Sigortaya pound başına 2 peni daha kesinti sözü vermesi bekleniyordu.

Ayrıca, sonunda ulusal sigorta bordro vergisinin hurdaya çıkarılmasına atıfta bulunan “mali açıdan sorumlu olduğunda iş üzerindeki çifte vergiyi” kaldırma sözünü de tekrarlayacak.

POİN ÇEVİRMET

Sunak, COVID salgınından bu yana yıllarca süren kargaşanın ve enerji fiyatlarındaki yükselişlerin ardından ekonominin bir dönüm noktasında olduğunu ve yeniden büyümeye başladığını savundu ve İşgücünün herhangi bir toparlanmayı rayından çıkaracağını söyledi.

Manifesto lansmanından önce İşçi Partisi, belgenin “fonlanmamış taahhütten sonra fonlanmamış taahhütle dolu” olacağını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar