Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriket'Benden Öğrenmek Bile İstedi': BAE Kriket Oyuncusu Bumrah'ın Neden Bu Kadar Harika...

‘Benden Öğrenmek Bile İstedi’: BAE Kriket Oyuncusu Bumrah’ın Neden Bu Kadar Harika Bir Oyuncu Olduğuna Dair

Hindistan, Pakistan’ın Pazar günü tırnak ısırtan T20 Dünya Kupası maçında New York’taki zorlu bir küçük kapıda mütevazı bir toplam 119’u kovalamasını engelledikten sonra, kriket dünyası Jasprit Bumrah’ın bowling ustalığı hakkında çılgına dönmeyi bırakamıyor gibi görünüyor. Bu kısa koşu ve alışılmadık eylemle, Hindistan temposunun öncüsü Pakistanlı yarasaları sıkı bir tasma üzerinde tuttu ve gelecek yıllarda hayranlık uyandıracak bir performans (4-0-14-3) sundu. İronik bir şekilde, Hintli yıldızın ciddi bir sırt yaralanması geçirmesinin ardından Bumrah’ın eski Pakistanlı hızcı Shoaib Akhtar da dahil olmak üzere birçok büyük isim tarafından yazılmasının nedeni, aynı alışılmışın dışında bowling eylemiydi. “Ian Bishop, Shane Bond, önden atışlı hızlı bowling oyuncularının ciddi sırt yaralanmaları yaşadığını gördüm. Bundan asla kurtulamadılar. Şimdi maalesef Bumrah’ın da aynı sorunu yaşadığını gördük. Önden hareket sırtta çok fazla stres yaratıyor ve bu yüzden bu aksiyona sahip hızlı bowling oyuncuları sırt yaralanmasından sonra çok mücadele ediyor, ”dedi Akhtar, Hindistan’ın Bumrah’ın yaralanmasından sonraki Spor Konuşmasına. Ancak Bumrah, geçen Ağustos ayında bir yıllık sakatlıktan işten çıkarılmasından bu yana hiç mücadele etmiyor gibi görünüyor. Aksine, Pazar günü Pakistanlı hamurlar da dahil olmak üzere, kavurucu parlaklığıyla başa çıkmak için mücadele eden yarasalar. 30 Yaşındaki çocuk, bowling eyleminde herhangi bir değişiklik yapmadan yorklularını ve boy toplarını aynı etkinlikte ve hatta daha da dikkat çekici bir şekilde bowling oynuyor. Ahmedabad kriket oyuncusu, geçen Ağustos ayında İrlanda’ya karşı ikili bir dizi sırasında njury’den geri dönüşünü yaptığından beri, uluslararası kriketteki üç formatta sadece 27 maçta (ortalama 16.22) 68 kaleyi ele geçirdi. Aynı zamanda Mumbai Kızılderilileri için son derece hayal kırıklığı yaratan 2024 IPL sezonunda tek parlak kıvılcımdı ve 13 maçta 20 kaleyi alarak en yüksek kaleciler listesinde üçüncü oldu. Peki Hint temposunun öncüsü, şüphecilerin dünyanın en korkulan hızlı atıcısı olarak yolculuğuna devam etmekte yanlış olduklarını nasıl kanıtladı?

İş yükü yönetimi BAE kriket kardeşliğinden önde gelen iki kişi, deneyimli antrenör Gopal Jasapara ve uluslararası tempo oyuncusu Zahoor Khan, usta zanaatkarı eylemde izleme deneyimlerini paylaştı. “Akademi takımımı (G Force Kriket Akademisi, Dubai) yerel takımlarla birkaç maç için Ahmedabad’a götürdüm. Günü hala hatırlıyorum, 19 Aralık 2022 idi. Narendra Modi Stadyumu’na girdiğimizde, Bumrah’ın ona yardım eden bir fitness antrenörü ile yerde koştuğunu gördük, ”dedi Jasapara, Khaleej Times’a.

 

Jasapara akademi ekibiyle birlikte
“Sakatlıktan sonra kondisyonu üzerinde çalışıyordu. Ama o gün onu gördüğümüzde hazır ve formda olduğunu düşündük, BCCI onu geri almaya çalışıyordu. Ama hazır değildi. Aslında birkaç ay sonra (Nisan 2023) sırt ameliyatına ihtiyacı vardı ve ancak Ağustos 2023’te geri döndü. Rekabetçi krikete dönmeden önce tamamen iyileşmesi için zaman ayırdı. Hiç acelesi yoktu. Ve geri döndüğünde, BCCI iş yükünü gerçekten çok iyi yönetti.” BAE milli takımı için birçok uluslararası oyuncu üreten Jasapara, Bumrah’ın artık krikete çok dikkatli bir yaklaşım benimsediğini söylüyor. “O gün Ahmedabad’daki fitness antrenörüyle konuştuğumu hatırlıyorum. Dubai merkezli koç, Bumrah’ın vücudunu nasıl yöneteceğini bilen çok mantıklı bir genç adam olduğunu söyledi ”dedi. “Ayrıca, yeni topla bowling oynamıyor. Dün (Pazar) yeni topu da almadı. Ipl’de bile bowlingi açmıyordu. Gelir ve vücuduna iyi bir dinlenme vererek yamalar halinde kaseler. “Yani bir oyun içinde bile iş yükünü yönetiyor. Bu yüzden bowlinge geldiğinde çok taze görünüyor. Bu Kızılderili takımı için ne kadar önemli olduğunu biliyor.”

En tehlikeli melon Zahoor Khan, BAE’nin 2020’de Covıd sonrası ilk ıpl’ye ev sahipliği yaptığı Mumbai Kızılderilileri için net melon olarak görev yaptığı süre boyunca Bumrah ile antrenman yaptı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar