Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAmerikaBiden Yaşı, Kötü Tartışma Performansını Kabul Ediyor Ancak Trump'ı Yeneceğine Yemin Ediyor

Biden Yaşı, Kötü Tartışma Performansını Kabul Ediyor Ancak Trump’ı Yeneceğine Yemin Ediyor

Başkan Joe Biden, Kasım cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump’ı yenmeyi planladığını ve Demokrat arkadaşlarını dehşete düşüren zayıf bir tartışma performansından sonra yarıştan ayrılmayı düşüneceğine dair hiçbir işaret vermediğini söyledi. Coşkulu bir Biden, 81 yaşındaki cumhurbaşkanı için yaygın bir yenilgi olarak görülen Cumhuriyetçi rakibi ile yüz yüze görüşmeden bir gün sonra düzenlenen mitingde, “Bariz olanı belirtmek için genç bir adam olmadığımı biliyorum” dedi. “Eskisi kadar kolay yürümem, eskisi kadar düzgün konuşmam, eskisi kadar iyi tartışmam” dedi kalabalığın söylediği gibi “dört yıl daha.” “Bu işi yapabileceğime tüm kalbimle ve ruhumla inanmasaydım bir daha kaçmazdım. Bahisler çok yüksek, “dedi Biden. Biden’ın sözlü tökezlemeleri ve ara sıra tartışmadaki dolambaçlı tepkileri, seçmenlerin dört yıllık bir dönem daha hizmet etmeye uygun olmayabileceğine dair endişelerini artırdı ve bazı Demokrat arkadaşlarının Kasım ayı adayı olarak onun yerini alıp alamayacaklarını merak etmelerine neden oldu. 5 ABD seçimleri. Kampanya sözcüsü Michael Tyler, bu olasılık hakkında hiçbir konuşma yapılmadığını söyledi. Air Force One’da gazetecilere verdiği demeçte, “Ülkeyi nereye götürmek istediğine dair kötü bir vizyona sahip bir aday yerine kötü bir gece geçirmeyi tercih ederiz” dedi. Toplantıya aşina olan iki kişiye göre, kampanya, çalışanlara Biden’in yarıştan ayrılmadığına dair güvence vermek için Cuma öğleden sonra “güvertede tüm eller” toplantısı düzenledi. 78 yaşındaki Trump, tartışma boyunca bir dizi yalan öne sürse de, daha sonra odak noktası, özellikle Demokratlar arasında doğrudan Biden’dı. ABD Temsilciler Meclisi’ndeki Demokrat Parti lideri Hakeem Jeffries, Biden’in adaylığına hala inanıp inanmadığı sorulduğunda doğrudan cevap vermekten kaçındı.

 

ABD Başkanı Joe Biden, first lady Jill Biden ve torunları Finnegan ve Natalie Biden, Cumartesi günü ABD’nin New York eyaletindeki Westhampton Beach’teki Francis S. Gabreski Havalimanı’nda Marine One’dan Air Force One’a yürüyorlar. – Reuters
“Bileti destekliyorum. Senato Demokratik çoğunluğunu destekliyorum. Kasım ayında Evi geri almak için elimizden geleni yapacağız. Herkese teşekkür ederim ”dedi. Diğer bazı Demokratlar da Biden’ın yarışta kalması gerekip gerekmediği sorulduğunda kınadılar. Demokrat Senatör Jack Reed, Rhode Island’daki yerel bir TV kanalına “Bu başkanın kararı” dedi. Ancak eski başkanlar Bill Clinton ve Barack Obama da dahil olmak üzere partinin en üst düzey isimlerinden bazıları Biden’e bağlı kaldıklarını söyledi. “Kötü münazara geceleri olur. Güven bana, biliyorum. Ancak bu seçim, hayatı boyunca sıradan insanlar için savaşan biri ile yalnızca kendisini önemseyen biri arasında hala bir seçim “dedi. Biden’ı 2020’de onaylayan New York Times yayın kurulu, Demokrat Parti’ye başka bir aday seçerek Trump’ı yenme şansı vermek için yarıştan çekilmesini istedi. Editör, “Bay Biden’in şu anda gerçekleştirebileceği en büyük kamu hizmeti, yeniden seçilmek için aday olmaya devam etmeyeceğini duyurmak” dedi. Biden kampanyası Perşembe ve Cuma günleri 14 milyon dolar topladığını ve Perşembe gecesi tartışmasının hemen ardından en iyi bağış toplama saatini yayınladığını söyledi. Trump kampanyası, tartışma gecesi 8 milyon dolar topladığını söyledi. Biden için olası bir parlak nokta: Ön görüntüleme verileri, tartışmayı yalnızca 48 milyon Amerikalı’nın izlediğini gösterdi; bu, adayların 2020’deki son karşılaşmasını izleyen 73 milyonun çok gerisinde kaldı. Halihazırda tarihin en eski Amerikan başkanı olan Biden, partinin aylar süren aday gösterme yarışması sırasında yalnızca sembolik muhalefetle karşı karşıya kaldı ve Demokrat aday olarak yerini garanti altına alacak kadar destek sağladı. Biden’in tartışmadaki titrek performansı Cuma günü küresel tepkileri hayrete düşürdü ve kamuoyunun bir kenara çekilmesi çağrısında bulundu ve muhtemelen Amerika’nın en yakın müttefiklerinden bazılarını Trump’ın dönüşü için çelme taktı.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar