Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'Bir Haftalığına Olay Yerinden Ayrılmadı': Dubai Polisi 60 Yıl Önce Teknoloji Olmadan...

‘Bir Haftalığına Olay Yerinden Ayrılmadı’: Dubai Polisi 60 Yıl Önce Teknoloji Olmadan Davaları Nasıl Çözdü?

Ailesinin onaylamamasına rağmen, Tümgeneral İsmail Abdullah El Gergavi 1966’da Dubai Polisine katıldı. 2004 yılında emekli olan kıdemli subay, güce katıldığında henüz bir gençti. “Polise ilk katıldığımda, bu çok popüler bir kariyer seçimi olarak görülmüyordu. Ailem buna karşıydı, “dedi Al Gergawi Khaleej Times’a. “Ama topluluğuma hizmet etmeye kararlıydım ve askeri çalışmayı severdim. Ordu yoktu ve polis kurulduğunda onlara katıldım.”

 

Tümgeneral İsmail Abdullah El Gergavi Fotoğraf: Waad Barakat
Emekli subay, gücün 68. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen törende Dubai Polisi tarafından tanınanlar arasındaydı. İlk günlerde, Dubai Polis Gücü farklı milletlerden üyelerden oluşuyordu. Al Gergawi, “O zamanlar vatandaşlar Dubai Polisinde çalışmak istemediler, çünkü onlar için yeni ve garip bir şeydi” dedi. “Bazıları polise katıldı, bir hafta veya 10 gün geçirdi ve sonra ayrıldı.” Ancak El Gergavi sebat etti ve zamanla daha fazla Emirlik vatandaşı güce katıldı. “Dört yıl sonra, giderek daha fazla vatandaş öne çıktı” dedi. “Operasyonlarda, karakollarda ve trafikte 30 yıldan fazla çalışmaya devam ettim. Aynı zamanda Dubai Polis Akademisi’nin müdürüydüm.” Yıllar boyunca Al Gergawi, Dubai Polisinin ilk günlerinden itibaren meslektaşlarıyla yakın kaldı. Törende uzun süredir arkadaşlarından ve onur arkadaşlarından biri, 1970 yılında katılan Tümgeneral Juma Obaid Aman’dı.

 

Tümgeneral Juma Obaid Aman Fotoğraf: Waad Barakat
“Çağımızda bu ileri teknolojilerin hiçbiri yoktu; Hepimiz hafızamıza bağlıydık. Bir hafta sonrasına kadar olay yerinden ayrılmazdık. Bu, istediğimiz tüm bilgilere sahip olduğumuzdan emin olmak içindi, “diye hatırladı Aman. “Her şey eski moda dedektiflik çalışmasıyla ilgiliydi – suç mahallerini incelemek, tanıklarla röportaj yapmak, kanıtları bir araya getirmek. Ancak en karmaşık vakaları bile çözme konusundaki fiziksel ve zihinsel yeteneğimizle gurur duyduk “dedi. 1971’de katılan Tümgeneral Juma Obaid Al Sayegh, geçmişteki zorluklara da yansıdı. “İşler o kadar kolay değildi. Günler uzundu ama A’dan Z’ye davaları çözmekten keyif aldık. ” Dubai hükümetinin her zaman polis gücünü desteklediğini, onların önünü açtığını ve gücün gelişmesine yardımcı olduğunu belirtti. Dubai Polisi Başkomutanı Korgeneral Abdullah Halife El Marri, kıdemli subayları onurlandıran konuşmasında katkılarından övgüyle bahsetti. “Bugün, Tanrı’ya vaat ettiklerine sadık olan ve ülkelerine hizmet etmek için rol model olan insanları kutluyoruz. Bugün de emirliğimizi emniyet ve emniyet yurdu yapmak için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz” dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar