Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaBoeing Kargo Uçağı Ön Tekerleksiz İstanbul'a İndi

Boeing Kargo Uçağı Ön Tekerleksiz İstanbul’a İndi

Türkiye ulaştırma bakanlığı, FedEx Airlines Boeing 767 kargo uçağının Çarşamba günü ön iniş takımlarını konuşlandırmadan İstanbul Havalimanı’na indiğini ancak pistte kalmayı başardığını ve kayıplardan kaçındığını söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan uçan uçağın, İstanbul Havalimanı’ndaki kontrol kulesine iniş takımlarının açılmadığını bildirdiği ve kulenin rehberliğinde iniş yaptığı belirtildi.

Havaalanı kurtarma ve yangınla mücadele ekipleri inmeden önce karıştırıldı, ancak kimse yaralanmadı. Bakanlık başarısızlık için hiçbir sebep vermedi.

İlgili uçak, en yaygın kargo uçaklarından biri olan ve 1980’lere dayanan 767 yolcu modeline dayanan yaklaşık 10 yaşında bir Boeing 767 yük gemisidir.

FedEx yaptığı açıklamada, soruşturma makamlarıyla koordine ettiğini ve “mevcut olduğu sürece ek bilgi sağlayacağını” söyledi.

Reuters tarafından elde edilen video görüntülerinde, uçağın önü durma noktasına gelmeden ve yangın söndürme köpüğü ile doldurulmadan önce pist boyunca kazınırken kıvılcımların uçtuğu ve bir miktar dumanın olduğu görüldü.

Havalimanı işletmecisi İGA, pistin geçici olarak hava trafiğine kapatıldığını ancak havalimanındaki diğer pistlerin hala normal çalıştığını söyledi.

Üreticiler genellikle hizmete girdikten sonra jetlerin işletilmesine veya bakımına dahil olmazlar, ancak Boeing, daha küçük 737’sinde meydana gelen bir dizi olayın ardından yoğun medya ve düzenleyici inceleme altındadır.

ABD’li planlayıcıya yorum için hemen ulaşılamadı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar