Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketBowling Oyuncuları Dünya Kupası'na Geri Dönebildikleri için Altı Vuruşlu Gösterinin Tadını Çıkarın

Bowling Oyuncuları Dünya Kupası’na Geri Dönebildikleri için Altı Vuruşlu Gösterinin Tadını Çıkarın

2024 Hindistan Premier Ligi, özellikle vurucuların oyuna nasıl yaklaştığı ve kafasına çevirdiği bağlamında günümüz kriketinde devrim yaratacak gibi görünüyor.

T20 oyununun daha önce hiç olmadığı gibi oynandığından, hemen hemen her oyunda rakiplerini ezen hamurlar olduğu gerçeğinden saklanmak yok.

Altı vuruş, Abhishek Sharma, Travis Head, Heinrich Klaasen (SRH) Sunil Narine (KKR) ve Jake Fraser-McGurk (DC) gibi isimler tarafından tamamen yeni bir seviyeye taşındı ve geriye ya da aşağıya bakmak yok.

Zaten turnuva sadece 58 maçta 1.038’in üzerinde maksimum sonuç verdi.

Sporseverler, Lionel Messi, Roger Federer, Manny Pacquiao gibi hücum eden sporcuların tadını çıkarıyor ve T20 kriket, onları oyunu oynayan en hücum oyuncularından bazılarıyla besliyor. Güçlü yönleri ve silahları olan büyük vurucuların beceri setleri, esas olarak zamanlama, melon üzerinde baskı yapma ve matematiği yapma etrafında döner.

Agresif bir zihniyet kullanarak, melon kontrol edebilir ve topu istediğiniz gibi teslim etmesini sağlayabilirler. Ama bu sadece saldırganlıkla ilgili değil; Bugünün kriketçileri, bu harika atışları yapmak göründüğü kadar kolay olmadığı için oyunun zihinsel tarafına büyük yatırımlar yapıyor.

Büyük Viv Richards bir keresinde kriketin bir topa vuran oyuncu oyunu haline geldiğini ve Malcolm Marshall, Joel Garner, Dennis Lillee, Allan Donald veya Wasim Akram’ın sahadaki hamurları terörize ettiği günden çok uzak olduğunu söylemişti.

Kriket topunun en sert vurucularından biri olan Richards, vurucuların kullandığı kılıçların insafına kalan, vuruş dostu sahalar ve küçük sınırlarla inkar edilen melon oyuncularına acıdı.

Devam eden ıpl’deki düz güverteler yarasaları büyük ölçüde tercih etmiş olsa da, bu yazın ABD ve Batı Hint Adaları’ndaki ICC T20 Dünya Kupası sırasında dengenin yeniden tesis edileceği düşünülebilir.

2010 T20 Dünya Kupası sırasında gördüğümüz gibi, Batı Hint Adaları’ndaki sahalar yüksek skor için uygun değil. Maçların iklimi ve zamanlaması da büyük bir etkiye sahip olacak ve hamurlar için daha zorlu hale getirecek. Karayipler’deki kuru sahalar, ipl’den farklı olarak, iplikçilerin sihirlerini kullanmaları ve hamurları test etmeleri için topu daha hızlı pürüzlendirecek.

Turnuvayı hiç kazanmamış en yetenek zengini taraflardan biri olan Royal Challengers Bengaluru ile yıldız vurucu Virat Kohli, vuruş oranını sorguladığı için Sunil Gavaskar gibi uzman yorumculara vurduğunda beklentilerin ağırlığını hissediyor gibiydi. ve spin bowlingine karşı çeneler.

Gavaskar, ‘118’lik bir vuruş oranı için takdir’ (Sunrisers’a karşı oynanan maçta) aradığı için yıldız vurucuya karşılık verdi ve ayrıca Kohli’nin ne yaptığını söylememesi gerektiğini düşünen Pakistan kriket büyük Wasim Akram’ın desteğini aldı.

“İkisi de gururlu Kızılderililer; ikisi de harika. Sorun değil; ikisi de oldukça hızlı bir şekilde taşınacaklar. Ben de bunu kişisel algılayacağımı sanmıyorum. İyi olacaklar, biliyorum. Şimdi söylüyorum. İkisini de çok iyi tanıyorum, “dedi Akram.

Kayıt için Kohli’nin ıpl’deki bu sezon genel vuruş oranı 153.51, bu da 12 maçta 634 koşu yapan biri için çok iyi.

Ancak, 11 maçta 533 koşusu 201.89 akıllara durgunluk veren bir vuruş oranıyla atılan Head gibi oyuncuların cesur tarzı, oyunun dinamiklerini tamamen değiştirdi.

Yine de, Dünya Kupası önümüzdeki ay Batı Hint Adaları ve ABD’de başladığında şövalye tarzına devam etmek kolay olmayacak.

Çarşamba günü Lucknow Super Giants’a karşı 30 top yenilmemiş 89’u Sunrisers’ın sadece 9.4 turda 165’i kovalamasına yardım eden Head bile, Dünya Kupası’nda farklı bir top oyunu olacağını biliyor.

“Ne zaman oynuyorsan, olabildiğince tutarlı olmak istiyorsun, koşmak istiyorsun. İyi oynamak güzel (ama) bu Batı Hint Adaları’nda hiçbir şeyi garanti etmeyecek “dedi.

“Karayipler’de adil bir dönüşle karşılaşacağımızı düşünüyorum ve turnuva devam ettikçe küçük kapılar daha da zorlaşabilir.”

Yarasa ve top arasında adil bir yarışma olduğunda, Kohli gibi klas hamurlar gelişir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar