Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE’Bu Bir Kabus': Dubai'de Yaşayanlar E-Scooter, Bisikletle Bağlantılı Ölümler Konusunda Alarm Veriyor

’Bu Bir Kabus’: Dubai’de Yaşayanlar E-Scooter, Bisikletle Bağlantılı Ölümler Konusunda Alarm Veriyor

Yetkililer tarafından, e-scooter ve bisikletle ilgili kazalar nedeniyle dört kişinin öldüğü ve sakinlerin endişelerini dile getirmelerine ve e-scooter sürücülerinin kamu güvenliğini sağlamaları için daha katı kurallar çağrısında bulunmalarına neden olduğu ortaya çıktı.

Bir hediye firmasında pazarlama müdürü ve Abu Dabi’de ikamet eden Muhammed Abunael, deneyimlerini uygun donanıma sahip olmayan yollarda e-scooter kullanan ve pervasız sürüş yapan insanlarla paylaştı.

“Haftada bir kez, satıcılarımızla buluşmak için Deira’nın yoğun pazarlarını ziyaret etmem gerekiyor. Bu benim için bir kabus çünkü her zaman bir e-scooter sürücüsünün çarpmasından endişeleniyorum. Ürdünlü gurbetçi, sürüş şekilleri tahmin edilemez ve bazı biniciler son derece umursamaz ”dedi.

“Yaya geçitlerini kullanmadan yoldan geçen binicilerin neredeyse çarptığı birkaç durum vardı. Bazıları telefonlarındaydı, yaklaşan araçları umursamıyorlardı “diye ekledi Abunael.

Yetkililer 7.800’den fazla trafik ihlali kaydetti. Ayrıca 2024’ün ilk yarısında 4.474 e-scooter ve bisiklete el koydular. Bu, günlük ortalama 43 trafik ihlali kaydedildiği ve 24 e-scooter veya bisiklete el konulduğu anlamına geliyor.

Emirliğin dört bir yanındaki sakinler hayal kırıklıklarını dile getiriyorlar. Bir FMGC firmasının satış müdürü Hannan Khateeb, ”E-scooter sürücüleri, özellikle Deira, Karama ve Al Barsha’da sokaklarda kaosa neden oluyor” dedi. “Birçok sürücü genellikle trafik sinyallerini göz ardı eder ve pervasızca binerek kendilerini ve başkalarını tehlikeye atar. Kazaları önlemek için daha katı kurallara ihtiyacımız var ”dedi.

Dikkatsiz sürüşü engellemek için Dubai Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA), e-scooter sürücüleri için bir dizi kural belirlemiştir. RTA, sakinlerin trafik yasalarının farkında olmalarını ve bunlara uymalarını sağlamak için lisanslama ve tescil getirmenin yanı sıra farkındalığı artırdı. Otorite, e-scooterlar için belirli bölgeler ve şeritler oluşturdu ve hatta hız limitleri koydu. RTA ayrıca yaralanma riskini azaltmak için kask ve diğer koruyucu ekipmanların kullanılmasını zorunlu kılmıştı ve bu kurallara uymamak ağır cezalar çekecekti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar