Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAECumhurbaşkanı Şeyh Muhammed ve Katar Emiri Gazze Önerisini Görüştü

Cumhurbaşkanı Şeyh Muhammed ve Katar Emiri Gazze Önerisini Görüştü

Cumhurbaşkanı Şeyh Muhammed, Katar Devleti Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al -Thani ile kardeşlik ilişkilerini ve her iki ülkenin karşılıklı çıkarlarına ve sürdürülebilir kalkınma ve refah vizyonlarına ulaşmak için çeşitli alanlarda işbirliğini ve işbirliğini geliştirmenin yollarını görüştü.

Abu Dabi’de düzenlenen toplantıda her iki lider de, başta Ortadoğu’daki güncel gelişmeler ve Gazze Şeridi’ndeki insani krizin yansımaları olmak üzere, karşılıklı kaygı uyandıran bir dizi bölgesel ve uluslararası konuyu gözden geçirdi. Yetkililer, Gazze’deki kötüleşen insani koşullara tepkiyi artırmanın yanı sıra, Gazze’de derhal ateşkes sağlanmasına ve sivillere uluslararası insancıl hukuk kurallarına uygun olarak tam koruma sağlanmasına yönelik çabaların yoğunlaştırılmasının önemini vurguladılar.

Bu bağlamda iki taraf, ABD Başkanı Joe Biden’in Gazze’deki krizle ilgili sunduğu önerileri görüştü.

İki lider, Gazze Şeridi’ndeki durumu tırmandırmayı, tüm sivillerin hayatlarını korumayı ve acılarını sona erdirmeyi ve adil, kapsamlı ve kalıcı bir barışa yönelik çabaları ilerletmeyi amaçlayan tüm uyumlu girişim ve çabalara BAE ve Katar’ın desteğini doğruladı. bölgenin güvenliğini ve istikrarını sağlar.

Toplantıya Başkan Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Mahkemesi Başkanı Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan; Abu Dabi Veliaht Prensi ve Abu Dabi Yürütme Konseyi Başkanı Şeyh Halid bin Muhammed bin Zayed Al Nahyan; Başbakan Yardımcısı Korgeneral Şeyh Saif bin Zayed Al Nahyan katıldı ve İçişleri Bakanı; Şeyh Zayed bin Halife Al Nahyan, BAE’nin Katar Büyükelçisi, Dr. Sultan bin Salmeen Al Mansouri, Katar Devletinin BAE Büyükelçisi ve bir dizi bakan ve üst düzey yetkili.

Toplantıya Katar tarafından Katar Emiri’nin Kişisel Temsilcisi Şeyh Jassim bin Hamad El-Thani, Başbakan ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman El-Thani ve bir dizi bakan ve üst düzey yetkili katıldı.

Daha sonra Şeyh Tamim bin Hamad BAE’DEN ayrıldı ve Ekselansları Şeyh Muhammed bin Zayed ve birkaç Şeyhler ve üst düzey yetkililer tarafından havaalanında görüldü.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar