Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaDaha Fazla Amerikalı Turist, Hırpalanmış Yen'in Çağırdığı Gibi 'Konnichiwa' Diyor

Daha Fazla Amerikalı Turist, Hırpalanmış Yen’in Çağırdığı Gibi ‘Konnichiwa’ Diyor

Japonya’ya giden Amerikalı turistler, bu yıl yen değerindeki düşüşün etkisiyle yükseldi ve bu da ülkenin pansiyon pazarına yabancı yatırımcı ilgisinde büyük bir sıçramaya neden oluyor.

Uluslararası Ticaret İdaresi verilerine göre, Japonya’ya hava yoluyla gelen Amerikalıların sayısı 2024’ün ilk beş ayında 900.000’i aşarak yıllık% 17,4’e yükseldi ve pandemi öncesi 2019’dan% 35,5’e yükseldi.

Pandeminin sona ermesinden bu yana bastırılmış seyahat talebi de katkıda bulunurken, Japon para biriminin son zamanlarda ABD dolarına 38 yılın en düşük seviyesine düşmesi, Amerikalı turistlerin harcama gücünü artırdığı için kilit bir faktör oldu.

Pandeminin sona ermesinden bu yana, Asya-Pasifik’te talep hızla artıyor ve Çin’den gelen gezginlerin yanı sıra Kuzey Amerika’dan uzun mesafeli ziyaretçilerin ilgisini çekiyor ve daha fazla Amerikalı uluslararası seyahat etmeyi tercih ediyor.

Seyahat rezervasyon platformu hotelplanner’ın CEO’su Tim Hentschel, “ABD dolarına kıyasla zayıflamış yen, tüm seyahat deneyimini Amerikalı turistler için daha uygun hale getiriyor” dedi.

Japon otel endüstrisindeki yabancı yatırımlar da keskin bir artış gördü.

MSCI verilerine göre, sektöre sınır ötesi yatırımlar bu yılın ilk yarısında 2023’ün aynı dönemine göre% 19,2, 2019’un ilk yarısına göre% 176,3 artışla 1,38 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Marriott, Hilton , Hyatt ve Choice gibi ABD merkezli birçok otel, yerel emlak ve konaklama şirketleriyle ortaklık kurarak Japonya’daki ayak izlerini genişletiyor.

(Bengaluru’daki Aishwarya Jain tarafından raporlama; Sriraj Kalluvila tarafından Düzenleme)

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar