Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Altın Fiyatları Yarım Dirhem Kaybettikten Sonra Erken İşlemlerde Sabit Kaldı

Dubai Altın Fiyatları Yarım Dirhem Kaybettikten Sonra Erken İşlemlerde Sabit Kaldı

Salı günü gram başına yarım dirhem kaybettikten sonra Çarşamba sabahı BAE’de altın fiyatları sabit kaldı.

BAE saatiyle sabah 9’dan itibaren, değerli metalin 24 Bin çeşidi Dubai’de gram başına 280,75 Dh’den işlem görürken, 22 Bin, 21 Bin ve 18 Bin sırasıyla gram başına 260, 251,75 ve 215,75 Dh’den işlem görüyordu.

Spot altın ons başına 2.319.04 dolardan işlem görürken, BAE saatiyle sabah 9.10’da yüzde 0.17 arttı.

[Editörün Notu: Gerçek zamanlı altın oranları için aşağıdaki widget’a tıklayın veya kt’nin özel Ticaret Haberleri sayfasını ziyaret edin burada.]

{ “sembol”: “TVC: altın”, “genişlik”: “% 100”, “yükseklik”: “% 100”, “yerel ayar”: “en”, “Tarih Aralığı”: “12M”, “colorTheme”: “light”, “isTransparent”: false, “otomatik boyutlandır”: true, “largeChartUrl”: “https://www.khaleejtimes.com/trading/detail ” } Exness’te kıdemli bir finansal piyasa stratejisti olan Terence Hove, altın fiyatlarının Nisan ayı başlarında zirveye ulaştıktan ve gördükten sonra bir miktar baskı altında kaldığını söyledi. o zamandan beri bir düzeltme dönemi.

“Ancak, son ABD Tarım Dışı Bordroları (NFP) verileri, Federal Rezerv’in (Fed) bu yıl daha erken faiz oranlarını düşürebileceği ve piyasaların Eylül ayında birinci sınıf bir indirimle fiyatlandırılacağı beklentilerini artırdı. Bir gevşeme döngüsü ve daha düşük faiz oranları beklentileri altın fiyatlarını destekleyebilir, ancak tüccarlar Federal Rezerv üyelerinin yorumlarına odaklanmaya devam edebilir, çünkü şahin bir ton ABD dolarını destekleyebilir ve altına ağırlık verebilir “dedi.

“Aynı zamanda, merkez bankası altın alımları değerli metali bir dereceye kadar desteklemeye devam edebilir. Merkez bankaları birkaç ay üst üste net alıcı olarak kalırken, alım hacimleri bir dereceye kadar gerileyerek bazı riskler yarattı. Ortadoğu’da hızla değişen jeopolitik koşullar da altın için bir oynaklık kaynağı olmaya devam edebilir. Gerginliklerin artması, altın fiyatlarını güçlendirebilecek güvenli liman varlıklarına doğru bir uçuşu artırabilir. Ancak, ateşkes yönünde ilerleme, varlık üzerinde bir miktar baskı yaratabilir “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar