Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Çerçevesi Değişecek, Geleceğe Bakış Gösterecek

Dubai Çerçevesi Değişecek, Geleceğe Bakış Gösterecek

Dubai Çerçevesi yakında büyük bir makyajdan geçecek. Dubai Belediyesi Halka Açık Parklar ve Dinlenme Tesisleri Daire Başkanı Ahmed İbrahim AlZarouni, ”Ziyaretçilere şehrin gelecekte 50 yıl içinde nasıl görüneceğini gösterecek bir Dubai geleceği sergimiz olacak” dedi. “Halkın şu ana kadar cazibe merkezinde gördüklerinden tamamen farklı olacak.”

Bu, Dubai Belediyesi tarafından Pazartesi günü başlayan Arabian Travel Mart’ta (ATM) açıklandı.

Zabeel Parkı’nın içinde yer alan Dubai Frame, 150 metre yüksekliğindedir ve emirlik manzarasının kuşbakışı manzarasını sunmaktadır. Bir tarafta şehrin geçmişine bir bakış sunarken, diğer tarafta şehrin ışıltılı ve göz alıcı hediyesini gösteriyor.

Asma kat

Cazibe merkezinin asma katında bir sergi, emirliğin küçük bir balıkçı köyünden dönüştüğü ticaret merkezine yükselişinin izini sürüyor. Dubai’nin geleceği sergisi de aynı katta sergilenecek.

Yetkililere göre, popüler cazibe merkezine yepyeni bir boyut katacak. Ahmed, ”Çok eşsiz bir deneyim olacak” dedi. “Tamamen etkileşimli olacak ve Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un vizyonu doğrultusunda emirliğin 50 yıl sonra nasıl olacağını gösterecek.”

Bazı kaynaklara göre, gelecekteki sergi özel görsel-işitsel şovlar ve efektlerle tamamlanacak.

Zaman çizelgesi

Ahmed’e göre, cazibe merkezini yenileme çalışmaları kısa süre içinde başlayacak. “Yakında inşaatın orada başladığını göreceksiniz ve oradaki ziyaretçiler yeniden yönlendirilecek” dedi. “Dubai Çerçevesi, harika bir deneyim sağlayacak tam bir yenilemeye gidecek. Çalışmanın gelecek yılın son çeyreğinde tamamlanması bekleniyor ve umarım kısa bir süre sonra halka açılacak.”

Şu anda Dubai Çerçevesi ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Son teknoloji ürünü bir asansör, insanları iki kuleyi birbirine bağlayan cam geçit üzerinde yürüyebilecekleri çerçevenin tepesine götürür.

Ancak Ahmed, çalışma sırasında bile çekiciliğin çoğu bölümünün genel halk tarafından erişilebilir kalacağını açıkladı. “Çalışmalar devam ederken asma katın sadece bir kısmı halka kapalı olacak” dedi.

Geçen yıl, cazibe, Dubai Belediyesi ile ziyaret eden 1,6 milyondan fazla ziyaretçinin, yenileme yapıldıktan sonra ziyaretçi sayısının önemli ölçüde artmasını beklediğini gördü.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar