Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Drake ve Scull International, 5 Yıllık Askıya Alındıktan Sonra Ticarete Devam...

Dubai: Drake ve Scull International, 5 Yıllık Askıya Alındıktan Sonra Ticarete Devam Ediyor

Dubai’de işlem gören müteahhit Drake ve Scull International (DSİ) Çarşamba günü, beş yıldan fazla bir süredir yeniden yapılanma askıya alınmasının ardından Dubai Finans Piyasasında (DFM) işlem görmeye devam etti.

Mart ayında DSİ, Dubai Mahkemelerinin borcunun yüzde 90’ını mahsup eden Yeniden Yapılandırma Planını kabul etmesinin ardından şirketin hisselerini geri almak için Dubai Finans Piyasası ve Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu’ndan onay almıştı.

Drake & Scull International Yönetim Kurulu Başkanı Shafiq Abdelhamid, “Bu adım, 25 Nisan’da başlayıp 10 Mayıs’ta sona eren Drake ve Scull International PJSC hisselerinin abonelik sürecinin büyük bir başarı elde etmesinin ardından geldi. Yeni sermayedeki artışın gelirleri aşıldı Şirketin asgari hedeflenen sermaye miktarını karşılayabildiği 450 milyon Dh’dir.

“Bu dönüm noktası, yeniden yapılanma sürecinin tamamlanmasının yanı sıra Drake & Scull International business’ın büyümesi ve gelecekteki iş planını uygulama ve tüm faaliyet sektörlerinde yeni projelerini finanse etme taahhüdünde bulunma yeteneği üzerinde çalışmaya kesinlikle katkıda bulunacaktır. Ayrıca şirket, sermaye artırımından elde edilen net geliri, işletme sermayesi ve sermaye harcamalarını artırmak ve operasyonları desteklemek, ayrıca gelecekteki büyüme ve olası satın alımları desteklemek için kullanmayı planlıyor ”.

2015 yılında DSİ, petrol fiyatlarındaki düşüşün geliştiricileri ve müşterileri ödemeleri ertelemeye ve projeleri ertelemeye zorlamasının ardından zarar bildirmişti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar