Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Duty Free Ceo'su Colm Mcloughlin 41 Yıl Sonra Emekli Olacak

Dubai Duty Free Ceo’su Colm Mcloughlin 41 Yıl Sonra Emekli Olacak

Dubai Duty Free genel müdür yardımcısı ve CEO’su Colm McLoughlin, seyahat perakende sektöründe 55 yıl ve Dubai Duty Free’de 41 yıllık liderliğin ardından 31 Mayıs 2024’te görevinden ayrılacağını duyurdu.

Dubai Duty Free’nin şu anki coo’su Ramesh Cidambi, Dubai Sivil Havacılık Otoritesi Başkanı ve Dubai Duty Free Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum’a doğrudan rapor vererek Genel Müdür olacak. Mevcut Ortak COO Salah Tahlak Genel Müdür Yardımcısı olacak.

Dubai Duty Free’in dünyadaki en büyük tek duty free operasyonu olma yükselişinin arkasındaki itici güç olan McLoughlin, danışmanlık rolünü sürdürecek. Dubai Duty Free Vakfı’nın Başkanı olarak kalacak ve sponsorlu spor etkinliklerine katılacak.

McLoughlin, “Emekliliğimi duyurmaktan mutluluk duyuyorum ve beni bu kadar iyi destekleyen tüm yönetim ve personelimize içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bunca yıldır benim için harika bir patron olan ve halefime aynı düzeyde destek vereceğini bildiğim Başkanımız H.H. Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum’a elbette çok teşekkürler.”

“Uzun ömür, Dubai Duty Free’nin başarısında kilit bir faktördür ve hem Ramesh hem de Salah bunun harika örnekleridir. Dubai Duty Free’nin büyümeye devam edeceğinden eminim ve operasyon için çok parlak bir gelecek görüyorum.”

McLoughlin, Dubai Hükümeti tarafından 1983’te yeni gümrüksüz operasyonu başlatması için sözleşme imzalanan İrlanda Havaalanı Otoritesi Aer Rianta’nın orijinal danışmanlık ekibinin bir üyesiydi.

McLoughlin, yeni operasyonun Genel Müdürü olarak Dubai’de kaldı ve dönemin Genel Müdürü Mohi-Din Binhendi’ye rapor verdi ve 2011’de Genel Müdür oldu.

McLoughlin daha sonra Dubai Duty Free ve İrlanda Köyü restoranları, Century Village, Dubai Duty Free Tenis Stadyumu ve Jumeirah Creekside Hotel’i içeren yan kuruluşlarının Genel Başkan Yardımcısı ve CEO’su seçildi.

Liderliği altında Dubai Duty Free, iş dünyasının 20 milyon dolardan (1984) 2,16 milyar dolara (2023) yükseldiği son 4 yılda önemli ölçüde büyüdü.

Dubai Duty Free, BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum tarafından 2000 yılında sunulan ‘En Seçkin Çalışan Ödülü’ de dahil olmak üzere 86’sı doğrudan mcloughlin’e atfedilen 780’den fazla ödülün sahibidir. ve Dubai Hükümdarı ve ‘İrlanda Cumhurbaşkanlığı Seçkin Hizmet Ödülü 2014 yılında Başkan Michael D. Higgins tarafından sunuldu.

2017 yılında Dubai Middlesex Üniversitesi, o yılki sınıfının akademik başarısını kutlamasının bir parçası olarak mcloughlin’e Fahri Doktora yaptı.

Cidambi, 1987’de Dubai Duty Free’ye katıldı ve Lojistik, Perakende Geliştirme ve DDF Boş Zaman bölümünde daha üst düzey görevler üstlenmeden önce BT bölümünün başına geçti ve 2016’da COO rolüne adım attı.

Cidambi, “Başkanımız H.H. Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum’a ve Genel Müdür Yardımcımız ve CEO’muz Colm mcloughlin’e bu atama için teşekkür etmek istiyorum. Colm, sektörümüzde efsanevi bir figür ve benim ve tüm ekibimiz için harika bir rol model oldu. Kendisine ve eşi Breeda’ya çok mutlu bir emeklilik diliyorum.

Tahlak, 1992 yılında havalimanı perakendecisine katıldı ve örgüte katılan ilk Emirliklerden biriydi. 2003 yılında pazarlama bölümünün başına geçti ve Dubai Duty Free Tenis Şampiyonası’nın Turnuva Direktörü oldu. 2022’de Tahlak Ortak COO olarak atandı.

Tahlak, “Dubai Duty Free’de uzun ve ödüllendirici bir kariyerim oldu ve Başkanımız H.H. Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum’a ve elbette Colm Mcloughlin’e bu yeni fırsat için teşekkür etmek istiyorum. Colm yıllar boyunca benim için bir baba figürü gibiydi ve ondan çok şey öğrendim. Ona, Breeda’ya ve tüm McLoughlin ailesine mutlu emeklilik yılları diliyorum.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar