Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Emirates Personeli Maaş Zammı, Eğitim Ödeneği, Temmuz Ayından İtibaren Daha Uzun...

Dubai: Emirates Personeli Maaş Zammı, Eğitim Ödeneği, Temmuz Ayından İtibaren Daha Uzun İzin Alacak

Emirates Group, çalışanlarına gönderilen ve Khaleej Times’ın gördüğü bir e-postada, çalışanlarının temel maaşlarında yüzde dört artış olduğunu duyurdu.

Haber, grubun rekor kıran finansal performanslarının ardından çalışanlarına maaşlarının 20 haftası değerinde bir ikramiye vermesinin ardından geldi.

Ulaşım ödeneğinde ve BAE ulusal alıkoyma ödeneğinde yüzde dört artış olacak. Uçuş güvertesi ve kabin ekibi için uçuş ve verimlilik ücretlerinde de yüzde dört artış olacak. Ek olarak, tüm çalışanlara şirket içindeki notlarına bağlı olarak konut ödeneğinde% 10-15 artış sağlanacaktır.

Yeni temel maaş ve sabit ödeneklerin detayları, 28 Haziran Cuma günü gönderilen e-postaya göre 22 Temmuz’da dağıtılacak olan sözleşme düzeltme mektubuna yansıtılacak.

Kesin uyarıda bulunan veya işten çıkarılma ile sonuçlanabilecek disiplin işlemlerine tabi çalışanlara maaş artışı verilmeyecektir. 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle denetimli serbestliği tamamlamayanlar ve tebligatta bulunanlar da bu zammı alamayacak.

Maaştaki değişiklikler, grup başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum tarafından onaylanan 2024 Maaş ve Sosyal Haklar İncelemesinin ardından geldi.

Ek avantajlar

Maaş zamlarının yanı sıra çalışanlara ücretli doğum izninin 60 günden 90 güne çıkarılması gibi ek yardımlar da verilecek. Babalık izni de beş günden 10 güne uzatıldı. Yeni anneler ayrıca bir önceki saatin aksine iki saatlik hemşirelik molası alacaklar.

1. Sınıftan 5. Sınıfa kadar olan çalışanlar artık hayat sigortası primine katkıda bulunmak zorunda kalmayacaklar. Bu maliyet şirket tarafından karşılanacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar