Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Expo 2020 Müzesi Olarak İlan Edilen Ücretsiz Giriş 18 Mayıs'ta Açılıyor

Dubai: Expo 2020 Müzesi Olarak İlan Edilen Ücretsiz Giriş 18 Mayıs’ta Açılıyor

Expo 2020 Dubai Müzesi, Uluslararası Müze Günü münasebetiyle 18 Mayıs’ta ücretsiz giriş ile halka açılacak. Müzede Expo 2020 Dubai yolculuğunun perde arkası bilgileri yer alacak.

18 ve 19 Mayıs tarihlerinde ziyaretçiler, yeni müzeye ve şehrin üç Katlı Uluslar sergisine ücretsiz, birleşik girişten ve diğer tüm cazibe merkezlerinde (Elif, Terra, Kadınlar ve Vizyon Pavyonları ve Gökyüzündeki Bahçe) yüzde 50 indirimden yararlanabilir.

Expo 2020 Dubai Müzesi, genç ziyaretçiler için karma medya sergileri ve etkileşimli içerik sunuyor.

Müze, BAE’nin 1970’lerde Dünya Fuarlarına ilk girişini, Expo 2020’nin başlangıcını ve teklifini, ana plan tasarımını ve saha yapımını, pandemi ve ertelemenin zorluklarını, açılış törenini ve altı aylık etkinliği vurguluyor. Müze ayrıca Dünya Fuarı’nın etkilerini ve devam eden mirasını da onurlandıracak.

Her 30 dakikada bir rehberli turlar düzenlenmektedir ve Opportunity Bölgesinde bulunan müzede ayrıca Expo 2020 hatıralarına sahip bir dükkan bulunmaktadır – Expo ‘pasaportlarında’ daha fazla ülke damgası toplama şansı dahil – Expo 2020 kütüphanesi ve kiralanabilir toplantı alanları.

20 Mayıs’tan itibaren müze, Expo City’nin 120 Aed’ye mal olan bir günlük Gezi Geçişine dahil edilecek. Alternatif olarak ziyaretçiler, Expo 2020 Müzesi’ne ve 12 yaş ve üstü çocuklar için Dh50, 4-11 yaş arası çocuklar için Dh40’ta sergilenen üç Ulus Hikayesi sergisine birleşik bilet satın alabilirler. Biletler 3 yaş ve altı çocuklar için ücretsizdir. Biletler şu adresten satın alınabilir www.expocitydubai.com .

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar