Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeDubai, Fintech Merkezi Olarak Zemin Kazandı

Dubai, Fintech Merkezi Olarak Zemin Kazandı

Üst düzey bir yetkili Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Dubai’nin fintech alanında küresel bir oyuncu olma çabasının zemin kazandığını ve çok daha fazla faaliyetin gerçekleşmesi beklendiğini söyledi.

“BAE pazarında, yerel düzenleyiciden lisans alan bu yeni çağ şirketlerinin çoğunu görüyoruz. Birçok FinTech şirketi ödeme alanına giriyor ve biz de onlara hizmetlerimizi sunmak için buradayız, ”diyor önde gelen küresel para hareketi şirketi Terrapay’ın Sınır Ötesi Ödemeler Başkanı Sudhesh Giriyan, aralarında Dubai’deki FinTech Zirvesi.

TerraPay, 31 küresel pazarda düzenlenen en geniş sınır ötesi ödeme ağına tek bir bağlantı sağlayarak 144 alıcı ülkeye, 210’dan fazla gönderen ülkeye, 7,5 milyar banka hesabına ve 2,1 milyardan fazla mobil cüzdana ödeme yapılmasını sağlıyor.

TerraPay, bölgedeki işini istikrarlı bir şekilde genişletiyor. “Bugün küresel olarak P2P havalesi yaklaşık 800 milyar dolar. BAE, 45 milyar doların biraz altında bir değere sahip, dünyanın en büyük ikinci havale pazarıdır. Para Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Filipinler, Tunus ve Afrika pazarlarının çoğuna ve diğer pazarlara gidiyor. BAE yetenek çekmeye devam ediyor ve havalelerin artmaya devam etmesini bekliyoruz “dedi.

FinTech Zirvesinde TerraPay, kurumsal müşterilere yönelik sınır ötesi ödeme çözümlerini yeniden tanımlamak için finansal teknoloji sektöründeki bir banka rakibi olan Multipass ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu işbirliği, İNGİLTERE, Avrupa ve ötesinde faaliyet gösteren işletmelere güvenilirlik, verimlilik ve maliyet optimizasyonu sunmayı amaçlamaktadır.

Bu ortaklık sayesinde Multipass, terrapay’ın kapsamlı küresel ödeme ağına erişerek yeni yetki alanlarına ve birden fazla para birimindeki yerel ödemelere erişimini genişleterek müşterilerine verimli sınır ötesi ödeme çözümleri sunar. Her iki kuruluş da 7/24 müşteri desteği ve özel kişisel hesap yöneticileri sunarak teknolojik ilerlemenin yanı sıra insan etkileşiminin önemini vurgulamaktadır.

“TerraPay, kurumsal müşterileri için sınır ötesi ödemelerde devrim yaratmak için Multipass ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyor. Bu ortaklık, verimliliği, güvenilirliği ve maliyet optimizasyonunu yönlendiren yenilikçi çözümler sunmaya olan bağlılığımızın altını çiziyor.” dedi.

BAE ve Orta Doğu Multipass CEO’su Rami Chedid, “TerraPay ile olan ortaklığımız, uluslararası ticaret yapan orta ölçekli girişimcilere güvenli ve hızlı ödeme çözümleri sunma taahhüdümüzde önemli bir adımı temsil ediyor. Hepsi hız ve maliyetlerde güvenlik ve verimliliğe öncelik verirken. BAE’deki genişleme planlarımız üzerinde çalışmaya devam ederken, bu güvenilir ortaklık, müşterilerimize pratik olarak küresel bir ödeme erişimi sunarak yeni bir önem düzeyi kazandırıyor.”

Giriyan, BAE’de fintech’in benimsenmesinin genişlediğini görüyor. “BAE’de gördüğümüz türden bir inisiyatifle ve hükümetin girişimleri ve düzenleyicinin girişimleri açısından bu kadar fütüristik olmasıyla, bunun olacağından eminim. Bu sadece bir zaman meselesi “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar