Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Gönüllü Doktorlar Her Cuma 300'den Fazla Hastaya Ücretsiz Tedavi Veriyor

Dubai: Gönüllü Doktorlar Her Cuma 300’den Fazla Hastaya Ücretsiz Tedavi Veriyor

Gönüllü doktorlardan ve hemşirelik personelinden oluşan bir ekip, ülkenin çeşitli yerlerinden haftalık olarak hastalara ücretsiz tıbbi kontroller ve tedaviler sağlamaya devam ediyor. Tadawi Sağlık Grubu tarafından geçen Ramazan ayında Dubai’de başlatılan ‘Şefkatle Şifa’ adlı insani yardım programı, her Cuma Deira, Dubai’deki Tadawi Sağlık Merkezi’nde hasta kabul ederek inisiyatifini yıl boyunca sürdürmeye karar verdi. Tadawi Sağlık Grubu, Ramazan’dan bu yana 1.000’den fazla muhtaç hastayı tedavi ediyor ve her Cuma 300’den fazla hasta almaya devam ediyor. Grup lisanslı doktorları ve hemşirelik personelini – Emirlikler ve gurbetçileri – davet etti ve şu anda tıbbi muayeneleri ve ilaçları karşılayamayan mümkün olduğunca çok hastayı barındıracak girişimde toplam beş düzenli gönüllü doktorları var. İki yıldan fazla bir süredir Tadawi ile birlikte çalışan Hindistan’dan gönüllü doktorlardan Dr. Shibny Basheer, Khaleej Times’a şunları söyledi: “Bu girişim, ihtiyacı olanlara ücretsiz tedavi sağlama konusundaki derin misyonu nedeniyle hemen dikkatimi çekti.” “Hastanemizin böylesine şefkatli bir girişimle toplum sağlığını iyileştirmeye olan bağlılığına derin bir hayranlık duydum.”

 

Dr. Shibny Basheer. Fotoğraf: Sağlanan
Bilgi ve becerilerini ‘Şefkatle İyileşme’ programına katkıda bulunma fırsatı, kişisel ve profesyonel düzeyde onunla derinden yankılandı. Şöyle paylaştı: “Sağlık hizmetlerini, aksi takdirde bunu karşılamakta zorlanabilecek bireyler için daha erişilebilir hale getirmede rol oynayabileceğimi bilmek derin bir onur ve gerçek bir nimet gibi geldi.” Basheer, ”Her çabanın daha sağlıklı ve daha kapsayıcı bir topluluğa katkıda bulunduğunu bilerek bu girişimi yürekten destekliyorum” diye devam etti.

Fark yaratmak

Başka bir gönüllü doktor olan Dr. Usman Khan, yeteneklerini ihtiyacı olanların yaşamlarında somut bir fark yaratmak için kullanmak için hayır işlerini seçti. Sağlık eşitsizliklerini ele almak ve muhtaç hastalara kaliteli sağlık hizmeti sunmak istediğini söyledi. Dedi ki: “İhtiyacı olan başkalarına yardım etmekten elde edilen yerine getirme ve amaç paha biçilemez ve mesleğimde mükemmellik için çabalamaya devam etmem için beni motive ediyor.”

‘Hiçbir hastaya asla hayır deme’

Klinik müdürü Rameshchand Balagovindan ise şunları söyledi: “Bu girişimi sağlıklı bir toplum oluşturmak ve bunu karşılayamayan insanlara sağlık hizmeti sunmak için başlattık.” Her Cuma 300’den fazla hasta aldıklarını belirtti. Merkezin aldığı çok sayıda kişi nedeniyle bazı vakalar için özel atamalar yapılmasına karar verildi. Balagovindan, ”Bu vakalar için ayrı bir randevu almaya karar verdik çünkü başka hastalar ve acil durumlar da alıyoruz“ diyerek şöyle devam etti: “Hiçbir hastaya asla hayır demeyiz.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar