Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: İşyerinde Hakarete Mi Uğradınız? Meslektaşına Karşı Polis Şikayeti Nasıl Yapılır

Dubai: İşyerinde Hakarete Mi Uğradınız? Meslektaşına Karşı Polis Şikayeti Nasıl Yapılır

BAE’de hakaretler, söylentiler ve iftiralar asla hafife alınmaz — ve kendinizi işte saldırgan tiradların alıcı ucunda bulursanız, yasal işlem yapabileceğinizi unutmayın.

Ofis arkadaşları her zaman bir şeyler üzerinde anlaşamayabilir ve tartışmalar patlak verir. Ancak sözlü saldırılar kişiselleştiğinde, anlaşmazlığı işyerinin ötesine taşımak gerekebilir.

Ceza kanunu, bu tür suçlardan suçlu bulunanların iki yıla kadar hapis ve 20.000 Dh’ye kadar para cezası ile karşı karşıya kalabileceğini belirterek, ülkede herhangi birine hakaret içeren yorumlarda bulunmak yasa dışıdır.

Birçok sakin BAE yasasının bu tür hükümlerinin farkında olsa da, soru şu: Suçlamalar nasıl yapılabilir? Bir asistan hemen bir avukat aramalı mı?

Dubai’de iftira sadece birkaç dakika içinde ve hatta evden çıkmadan polise bildirilebilir.

Dubai Polisi, hizmeti web siteleri ve uygulamaları da dahil olmak üzere dijital platformları aracılığıyla 7/24 erişilebilir hale getirdi. İşte şikayette bulunma yöntemi:

Hazırlamanız gerekenler ve bilmeniz gereken önemli bilgiler

Emirates Kimliği, Polisin ofis arkadaşınızla iletişim kurmasına yardımcı olacak ayrıntılar (ad, adres, araç plakası numarası, telefon numarası ve çalıştığı yer), Olayın ayrıntıları, Bölgenize en yakın polis karakolu
Yapılması gerekenler

Dubai Polisi web sitesine giriş yapın (https://www.dubaipolice.gov.ae /), ‘Raporlama Hizmetleri’ seçeneğini tıklayın, ‘Suç Duyurusunda Bulunun’ seçeneğini seçin, Ayrıntıları doldurun (dava türü açılır menüsünde ‘Hakaret davası’nı seçin)
Cevaplamanız gereken sorulardan bazıları:

Davalının kullandığı kelimeler neydi?, Hakaret içeren sözler ne zaman yapıldı (tarih, saat)?, Sebebi ne olabilirdi?, Siz ve davalılar arasında daha önce herhangi bir çatışma oldu mu?, Ayrıca ona karşı herhangi bir olumsuz söz kullandınız mı?
Formu gönderdikten sonra polisin sizinle iletişime geçmesi beklenir. Şikayetinizi takip etmek için web sitesine geri dönebilirsiniz.


DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar