Pazar, Haziran 30, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAltyapıDubai Liman Köprüsü, İşe Gidip Gelme Süresini 12 Dakikadan 3 Dakikaya İndirecek

Dubai Liman Köprüsü, İşe Gidip Gelme Süresini 12 Dakikadan 3 Dakikaya İndirecek

Dubai Limanını büyük bir otoyola bağlayan bir köprünün seyahat süresini 12 dakikadan üçe indireceği Pazar günü açıklandı. Dh431 milyon Dubai Liman Köprüsü’nün her iki yönde iki şeridi olacak ve yerleşim sahili varış noktasını Şeyh Zayed Yolu ile birleştirecek. Yollar ve Ulaşım Kurumu (RTA), her iki yönde de saatte 6.000 araç kapasiteli 1.5 km’lik köprüyü inşa etme sözleşmesini imzaladı.

 

RTA Genel müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Mattar Al Tayer, “Proje, ziyaretçilerin ve sakinlerin hareketini kolaylaştırmak için Dubai Limanı’na doğrudan giriş / çıkış sağlıyor. Şeyh Zayed Yolu üzerindeki 5. kavşaktan (Dubai’deki Amerikan Üniversitesi yakınında) Dubai Liman Caddesi’ne kadar uzanır, Al Naseem Caddesi’nin Al Falak Caddesi ile kesişiminden geçer ve Kral Salman bin Abdülaziz Al Suud Caddesi’nin kesişiminden geçer.

 

Yetki, projenin ne zaman tamamlanacağını açıklamadı. Dubai Limanı küratörü Shamal Holding İcra kurulu başkanı Abdulla Binhabtoor, projenin varış noktasına “ücretsiz ve doğrudan” erişim sağlayacağını söyledi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar