Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Parkin, Yağmurlar Sırasında Sürücülere Yardımcı Olmak için Çok Seviyeli Park Yerleri...

Dubai: Parkin, Yağmurlar Sırasında Sürücülere Yardımcı Olmak için Çok Seviyeli Park Yerleri İnşa Edecek

Üst düzey şirket yöneticileri Perşembe günü yaptığı açıklamada, Dubai’deki halka açık park yerlerinin özel işletmecisi olan Parkin Company pjsc’nin dengesiz havalarda sürücülere alternatif sağlamak için daha çok seviyeli otopark inşa etmeye çalıştığını söyledi. “Platformumuzu genişletmek için daha fazla seçenek üzerinde çalışıyoruz – ve bunlardan biri gelirlerimizin yüzde 2’sini temsil eden çok katlı otopark. Çok katlı otoparkı barındırabilecek farklı parsellerimiz var “dedi. Muhammed El Ali ve Parkin CFO’SU Hattab Ömer Ebu Kaud, 1. Çeyrek mali raporlarının yayınlanmasının ardından Khaleej Times’a verdiği demeçte. Parkin, Mart ayındaki başarılı halka arzın ardından yılın ilk çeyreğinde gelirlerinde yüzde 8’lik bir artış kaydederek 215,3 milyon Dh’ye ulaştı. Net kar, daha yüksek bir FAVÖK (faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi kazançlar) bazında yüzde 5 artarak 103,7 milyon Dh’ye yükseldi. Parkin yöneticileri, park platformlarını genişletmek için Dubai’nin Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA) ve özel geliştiricilerle koordine edeceklerini söyledi. Bu konuda bir duyuru yapılacağını belirttiler.

 

(Soldan sağa) Parkin CFO’SU Hattab Ebu Kaud, Parkin CEO’su Muhammed El Ali, Parkin başkanı Ahmed Haşim Bahrozyan. ( Fotoğraf: Melek Tesorero)
Dubai’nin ulaşım ağı, geçen ay tüm BAE’Yİ vuran ‘Hadeer’ adlı rekor kıran yağmur fırtınasından büyük ölçüde etkilendi. Arabalar sadece yollara takılmakla kalmadı, aynı zamanda kamusal ve özel alanlarda, özellikle birkaç alçak alanda da sular altında kaldı. Parkin’in operasyonları ve hizmetleri, 15 Nisan haftasında ülke genelinde benzeri görülmemiş hava koşullarından da etkilendi. Şiddetli yağışlar dönemindeki bozulmanın, ikinci çeyrek gelirleri üzerinde 4 milyon Dh’lik bir etkiye dönüşmesi bekleniyor. Ancak Parkin yöneticileri, yağmur fırtınalarının varlıklarını etkilemediğine ve aksaklığın genellikle minimum düzeyde olduğuna dair güvence verdi. “Mal varlığımız sağlam. Hızlı tepki ve acil durum ekipleri, rekor yağışların operasyonlarımızdaki potansiyel etkisini değerlendirmek ve azaltmak için hızlı ve kararlı bir şekilde yanıt verdi. Durumu izlemek için teknolojiyi kullandık ve durum gerçekleşmeden önce iyi bir hazırlık yapıldı “dedi. Al Ali, Parkin’in esas olarak operasyonlara odaklanan bir CapEx (sermaye harcamaları) şirketi olması nedeniyle, çok seviyeli otopark için çalışmaların esas olarak karayolu altyapı programının bir parçası olarak RTA tarafından yürütüleceğinin altını çizdi.

Gelecek fırsatları

Parkin yöneticileri ayrıca şirket için daha fazla personel işe almayı ima etti. “İşimizi büyütmek için gelecekteki fırsatlardan eminiz ve heyecanlıyız. Elbette, ihtiyaçlarımıza uyum sağlamak ve insan gücü gereksinimlerini karşılamak için işe alım planları olacak “dedi. Al Ali, ”Parkin, rta’dan çıkarıldı ve insan kaynaklarında sorunsuz bir geçiş oldu“ diyerek şöyle devam etti: “Parkin, operasyonlarımıza akıllı muayene araçlarını da artırdığımız için optimum çalışma ve verimliliği korudu.” Al Ali, Parkin’in hizmetlerini alışveriş merkezleri ve ticari merkezler de dahil olmak üzere özel sektöre ait gelişmelere ve merkezlere genişletmeyi düşündüğünü de sözlerine ekledi. “Platformumuzu geliştiriyor ve gelirlerimizi çeşitlendiriyoruz. 30 yıldan fazla park etme operasyonumuz var ve kesintisiz teknoloji kullanıyoruz – bunlar bizim temel direklerimiz. Her fırsatı değerlendireceğiz ve gelirleri en üst düzeye çıkarmak için bir çalışma yapacağız ”dedi. Parkin CEO’su ayrıca emirlik genelinde daha fazla EV (elektrikli araç) şarj istasyonu kurmak için Dubai Elektrik ve Su Kurumu (Dewa) ile bir girişimde bulunmayı planladıklarını söyledi.

Park edin ve yıkayın

Abu Qaoud, ”Ayrı olarak, Dubai’deki park yerlerinde EV için uygulanabilir bir yapı geliştirmek ve benzinden elektrikli araçlara geçişi artırmak için bir ekip kuruyoruz” dedi ve şunları ekledi: “Herhangi bir katma değerli hizmet – örneğin araba yıkama ile park yeri sağlamak – hedeflediğimiz şekilde incelenecektir müşterilerimize üstün hizmet sunmak.” Parkin cfo’su, çeşitlendirmeyi sürekli araştırdıklarını ve şirket ve hissedarlar için başka ticari gelir akışları aradıklarını yineledi.

Otopark ücretleri ve para cezaları

Parkin yöneticileri ayrıca yetkililerin onayı ile otopark ücreti ve para cezası verilmeyeceğine dair güvence verdi. “RTA tarafından düzenleniyoruz ve RTA ve Dubai Yürütme Konseyi’nin onayı olmadan tarife veya para cezası uygulayamıyoruz. Parkin daha önce şunları söyledi: “Dubai Yürütme Konseyi, herhangi bir revizyonun yatırımcıları korumasını sağlamak için tarifelerde talep edilen değişiklikleri onaylama yetkisini saklı tutar; Dubai’nin sosyal hedefleriyle uyumludur; ve müşteriler için adil bir çerçeve oluşturur.” Bu arada Parkin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Bahrozyan, şirket gelirleri hakkında şunları söyledi: “İlk çeyrek sonuçları, finansal performans sağlama, operasyonel mükemmelliği sağlama ve büyüme platformumuzun ölçeklendirme ve çeşitlendirme potansiyelini gerçekleştirme konusundaki ilerlemenin devam ettiğini vurguluyor. İleriye dönük olarak, Parkin’in gelecekteki fırsatlarına ve Dubai’nin büyüme hikayesini desteklemek için hareketliliğin sağlanmasındaki önemli rolümüze güveniyorum.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar