Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Polisi, BAE'nin ilk 'Çadır Bağlama' Polis Ekibini Tanıttı

Dubai Polisi, BAE’nin ilk ‘Çadır Bağlama’ Polis Ekibini Tanıttı

Dubai Atlı Polis Karakolu, binicilerin atları verimli bir şekilde kullanma konusundaki üst düzey becerilerini ve yeteneklerini sergileyen, resmi olarak tanınan bir binicilik sporu olan ülkenin ilk “Çadır Bağlama” polis ekibini kurdu.

Dubai Polisinin ekibi, BAE ulusal çadır bağlama ekibinin en büyük birliğini oluşturur ve Emirates Binicilik Federasyonu tarafından akredite edilmiştir.

Dubai Atlı Polis Karakolu Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı ve çadır bağlama ekibinin amiri Yüzbaşı Rashed Salem Al Shamsi, istasyonun yeteneklerinin ekip oluşumu için en uygun ortamın yaratılmasını sağladığını belirtti.

“Bu, çekirdek bir sürücü grubunu seçip eğitmeyi ve onları bu gösterişli spora hazırlamak için milli takımın koçu da dahil olmak üzere özel uzmanlık kullanmayı içeriyordu.”

Dubai Atlı Polis Karakolu müdürü ve Çadır Bağlama ekibinin başkanı Dr. Tümgeneral Muhammed Issa Al Adhab, Dubai Polis Başkomutanı Korgeneral Abdullah Halife Al Marri’nin ileri eğitim programları ve spor yoluyla çeşitli alanlarda insan kaynakları geliştirmenin önemine ilişkin sürekli direktifini vurguladı katılım.

Al Adhab, “Bu girişim, Dubai Polisinin toplum güvenliğini ve güvenliğini artırma stratejik hedeflerine katkıda bulunarak becerileri ve iş performansını artırmayı amaçlıyor” dedi.

Dubai Atlı Polis Karakolu’nun bu alanda sofistike bir sisteme sahip olduğunu ve sürekli olarak insan kaynaklarını optimize etmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Al Adhab, “Çadır bağlama ekibinin kurulması, binicilerimiz arasında yüksek işçiliği ve olağanüstü performansı sürdürmek, güvenlerini, motivasyonlarını ve yerel ve uluslararası şampiyonalara katılımlarını artırmak ve sporda rekabet ortamını teşvik etmek için bir araç görevi görüyor” dedi.

Antrenmanlarının ardından takım, hem ring hem de kılıç oyunlarında çeşitli ulusal ve uluslararası şampiyonalarda üst sıralarda yer alarak, BAE’nin dünya çapında tanınan bu binicilik sporundaki varlığına katkıda bulunarak şimdiden önemli başarılar elde etti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar