Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Rta, Fırtına Sonrası Kapanan 4 Metro İstasyonunun Yeniden Açılma Tarihini Açıkladı

Dubai: Rta, Fırtına Sonrası Kapanan 4 Metro İstasyonunun Yeniden Açılma Tarihini Açıkladı

Nisan ayı ortasında Emirlik’e şiddetli yağışların ardından kapalı kalan dört Dubai Metro istasyonu, 28 Mayıs’a kadar normal operasyonların restore edildiğini görecek.

Dubai’nin Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA), “en yüksek standartlarda ve verimlilikte çalışmaya hazır olduklarından” emin olmak için tüm bakım ve güvenlik testleri tamamlandıktan sonra OnPassive, Equity, Mashreq ve Energy Metro istasyonlarının yeniden açılacağını söyledi.

8 Mayıs Çarşamba günü RTA, metro hizmetlerinin yakında normale döneceğini duyurdu ve “(Etkilenen istasyonlardaki Dubai Metro hizmetlerini hızlı bir şekilde normal durumuna getirmeye, yolcuların ve varlıkların güvenliğini ve güvenliğini sağlamaya istekliyiz. ve en üst seviyeye uygun kesintisiz ulaşım hizmetleri sunmak uluslararası uygulamalar.

RTA yaptığı açıklamada, “Bu çabalar, Dubai Metrosunun işletilmesinden ve bakımından sorumlu şirketler olan Keolis ve Mitsubishi Heavy Industries ile koordine ediliyor” dedi.

Yetkili, Business Bay ile OnPassive, Mall of the Emirates, Mashreq, Equity, Dubai Internet City ve Al Khail Metro istasyonları arasında gidip gelen yolculara 150 otobüsün hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Kırmızı ve Yeşil Hatlardaki diğer istasyonlar tamamen çalışır durumda.

Yolcular yakındaki istasyonlara iner ve hedeflerine ulaşmak için halk otobüslerine binerler. RTA daha önce yolculara “yoğun saatlerde Metroyu kullanmaktan kaçınmalarını” tavsiye etmişti. Ayrıca sabah 7’den akşam 9.30’a ve akşam 5’ten akşam 8.30’a kadar kalabalık yönetimi prosedürlerini uyguladılar.

En şiddetli yağış

Dubai Metrosu, ülkenin son 75 yılda tek bir günde en yoğun yağışını aldığı 16 Nisan’da tüm BAE’Yİ vuran ‘Hadeer’ adlı rekor kıran yağmur fırtınasından büyük ölçüde etkilendi.

Gök gürültüsü gürledi ve şimşek, 15 Nisan Pazartesi gecesinin sonundan Salı sabahına kadar BAE semalarında neredeyse hiç durmadan dalgalandı ve istikrarsız hava koşulları ülkeyi Çarşambaya kadar etkilemeye devam etti.

Ulaşım durma noktasındaydı. Şeyh Zayed Yolu birkaç saat sıkışık kaldı ve sürücüler araçlarından inmek ve ana yollarda yürümek zorunda kaldılar.

Arabalar sadece trafiğe takılmakla kalmadı, aynı zamanda sular altında kaldı. Birden fazla emirlik’te şehirlerarası otobüs seferleri askıya alındı ve Dubai Metrosu birçok zorluk yaşadı.

Otobüsler yetkililer tarafından mahsur kalan yolculara sağlandı ve RTA, yolculara yardım etmek için Metro çalışma saatlerini 17 Nisan Çarşamba günü saat 3’e kadar uzatmak zorunda kaldı.

Benzeri görülmemiş bozulma

BAE’de benzeri görülmemiş yağmurdan günler sonra ulaşım hizmetleri etkilenmeye devam ediyor. Khaleej Times’ın bildirdiği gibi, Dubai’de yaşayanlar, rekor yağışların haftanın ilk günü olan 22 Nisan Pazartesi günü yola çıktıklarında, özellikle iş merkezleri ve kapalı metro istasyonları çevresinde yollarda tıkanıklıkla karşı karşıya kaldılar.

Ana yollarda trafik yavaştı ve yolcular mahsur kaldı. Onpassive, Equiti, Al Mashreq ve Enerji istasyonları kapalı olduğundan, taşıtlar yetersiz gelen alternatif ulaşım araçları aramak zorunda kaldılar.

Operasyonlar etkilenmeye devam ettikçe, bazı istasyonlar yoğun saatlerde büyük kalabalıklara tanık oldu. Bu arada RTA gönüllüleri, yolculara yardım etmek için görevlendirildi. RTA ayrıca yolcuları “yoğun saatlerde Metroyu kullanmaktan kaçınmaya” ve tüm istasyonlar normal operasyonlarına dönene kadar yolculuklarını şu anda faaliyette olan istasyonlara göre planlamaya çağırdı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar