Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Şimdi, Avuç İçinde, Şehir Merkezinde Sadece 200.000 Dh'ye 'Sahip Olun'; İşte...

Dubai: Şimdi, Avuç İçinde, Şehir Merkezinde Sadece 200.000 Dh’ye ‘Sahip Olun’; İşte Nasıl

Dubai’de lüks mülkün ortak mülkiyetini sunan yeni bir şirket açıklandı. 1 Temmuz’da piyasaya sürülecek olan Shard’daki bir üst düzey yönetici, şirketin tapuda her bir ortak sahibinin adlarıyla 1/8 mülkiyet sunduğunu söyledi. Yatırımcılar veya son kullanıcılar, mülkü her yıl 44 gün boyunca – kişisel yaşam için veya kiralayarak ek gelir elde etmek için kullanabilecekler. “Her mülkte, onu kiralama veya konaklama için kullanma seçeneğine sahip olabilecek yalnızca sekiz yatırımcıya veya paydaşa izin verilir. Shard’da listelenen mülkler pazar dışıdır. Onları web sitesine koyuyoruz ve alıcılar için keşif yapıyoruz. Bir ay boyunca mülkle ilgilenilmezse, onu web sitesinden çıkarırız. Ancak ilgi varsa, onu üç aya kadar çevrimiçi tutuyoruz, ”diyor Shard’ın CEO’su ve kurucu ortağı István Juhász, Khaleej Times’a. Ortak mülkiyet veya kısmi mülkiyet modeli ABD, Avrupa ve Güneydoğu Asya’da zaten popülerdir ve Shard, onu BAE’nin gelişen emlak piyasasında tanıtan ilk platformdur. Büyük finansal harcamalar, karmaşık evrak işleri ve mülk bakımı gibi tek mülkiyet yüklerini hafifletir. Shard, 200.000 Dh’den başlayan bir dizi daireyi listeledi. Her hisse için neredeyse 5 milyon Dh’ye mal olan bir Palm Jumeirah konağı da dahil olmak üzere villalar da var. Aynı kurallar, fiyatlara bakılmaksızın tüm mülkler ve ortak sahipler için geçerlidir.

Ücretler, faturalar

Shard web sitesinde listelenen fiyatlar, yüzde dört Dubai Arazi Departmanı (DLD) ücreti, taşıyıcı ücreti, tüm yasal ücretler, mütevelli ücretleri, acente komisyonu ve diğerleri gibi tüm ücretleri içerir. Faturalar orantılı olarak ödenecektir; Bu nedenle, ortak mal sahibi belirli bir süre kalırsa, bu süre zarfında fatura ve diğer masrafları üstlenecektir. Tüm sabit maliyetler, sekiz ortak sahip arasında eşit olarak paylaşılır. Alıcılar veya yatırımcılar, tıpkı otel odaları rezervasyonu yapmak gibi, Shard uygulaması aracılığıyla mülkte kalışlarını planlayabilirler. Booking.com ve diğer benzer platformlar. “Her mülk sekiz kişiyi içerdiğinden belirli kurallar vardır. Bu nedenle, kaç konaklama yapabileceğinizin ve bu konaklamaların ne kadar sürebileceğinin sınırları vardır. Ayrıca, insanlar iki yıl önceden rezervasyon yaptırabilirler, ancak tüm sahipler için adil olmamız gerektiğinden art arda iki Noel tatili rezervasyonu yapmalarına izin verilmiyor ”dedi.

 

István Juhász’ın
Kısmi mülkiyetteki hissenin satılması açısından varlık çok likittir ve paydaş istediği zaman istediği fiyattan çıkabilir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar