Cuma, Haziran 28, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Tekaful Emarat, 185 Milyon Dh'lik Sermaye Artışını Açıkladı

Dubai: Tekaful Emarat, 185 Milyon Dh’lik Sermaye Artışını Açıkladı

Tekafül Emarat Sigorta Şirketi Genel Kurulu, 185 milyon Dh’lik ek sermaye artırımı yaparak toplam sermayeyi 210 milyon Dh’ye çıkardığını duyurdu.

Bu karar, şirketin 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 79 artış gösteren sigorta operasyonlarındaki olağanüstü performans ve önemli büyümenin ışığında geldi.

Dubai’de işlem gören şirketin sigorta gelirleri, 2024’ün 1. Çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 47 milyon Dh’ye kıyasla 84 milyon Dh’ye ulaştı.

“Yıl başından bu yana şirket, yeni yönetimin uyguladığı stratejiler sayesinde dikkate değer bir performansa ve önemli bir büyümeye tanık oldu. Şu anda büyüme ve genişleme için yeni fırsatları keşfetmemizi sağlayan güçlü bir finansal durumdayız. İyimserlikle geleceği dört gözle bekliyoruz ve daha fazla başarıya ulaşmayı hedefliyoruz ”dedi.

“Hissedarların sermaye artırımını onaylamasının, stratejik girişimlerimizle birlikte şirketi önümüzdeki yıllarda sürdürülebilir büyüme ve karlılık için konumlandıracağına inanıyoruz.”

Ebu Quora, ilk çeyrek sonuçlarının şirketin hem şirketler hem de bireyler için sağlık ve tekafül sigortası sektörlerindeki lider konumunu doğruladığını da sözlerine ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar