Çarşamba, Haziran 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıEnerjiDubai Ticaret Borsası Gme Olarak Yeniden Markalanacak

Dubai Ticaret Borsası Gme Olarak Yeniden Markalanacak

Ortadoğu ve Kuzey Afrika (Mena) bölgesinin önde gelen çeşitlendirilmiş sermaye piyasası grubu Saudi Tadawul Group Holding, DME Holdings Limited’in %32,6 stratejik hissesini satın alımını tamamladı.

Yapılan açıklamaya göre, işlem sonucunda Suudi grubu şu anda CME Group ile birlikte DME Holdings Limited’in en büyük ortak hissedarı konumunda. Diğer hissedarlar arasında Umman Yatırım Otoritesi ve Dubai Holding’in yanı sıra küresel finansal ve ticari sektör liderleri yer alıyor. Sonuç olarak, DME, GME olarak yeniden markalanacaktır.

Grubun yatırımı, küresel emtia talebini yakalamak için iyi konumlandırılmış bölgesel bir emtia lideri olarak GME’NİN büyümesini hızlandırarak dünya standartlarında yeteneklerden ve uzmanlıktan yararlanmak için önemli bir fırsatı temsil ediyor. Orta Doğu’nun hem kilit emtia üretim merkezlerine hem de son pazarlara coğrafi yakınlığından yararlanmaya yönelik stratejik bir hamleyi destekleyecek ve GME, üretim ve son pazarlar arasında bir köprü görevi görecek. Ayrıca ortaklık, gme’nin enerji, metaller ve tarımsal emtia piyasalarına olan talebi yakalamasını ve yeni nesil türev sözleşmelerinin başlatılması yoluyla sürdürülebilir bir ekonomiye devam eden küresel geçişi desteklemesini sağlayacaktır.

Dubai Ticaret Borsası Limited (DME), Süveyş’in doğusundaki önde gelen enerji odaklı emtia borsasıdır ve dünyanın üçüncü ham petrol kriterine ev sahipliği yapmaktadır. Haziran 2007’deki başlangıcından bu yana borsada toplam 20 milyar varil Umman ham petrolü işlem görürken, aynı dönemde DME’NİN fiziki dağıtım mekanizması aracılığıyla 3 milyar varil teslim edildi.

Dubai Holding, 30’dan fazla ülkede yatırımları ve 40.000’den fazla kişiden oluşan birleşik işgücüyle çeşitlendirilmiş küresel bir yatırım şirketidir. 2004 yılında kurulan Dubai Holding, Dubai ekonomisinin kilit sektörlerde çeşitlenmesini ve sürdürülebilir büyümesini destekleyen 265 milyar Dh’nin üzerinde varlıktan oluşan geniş bir portföye sahiptir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar