Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Turizmi Artırmak için Birleşik Kik Vizesi için Daha Basit Seyahat Süreci,...

Dubai: Turizmi Artırmak için Birleşik Kik Vizesi için Daha Basit Seyahat Süreci, Diyor Uzman

Üst düzey bir havacılık endüstrisi yetkilisi, KİK birleşik vizesinin, başvuru sürecinin basit olması durumunda bölgedeki seyahati artıracağını söyledi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nden (IATA) Kamil Alawadhi, “Schengen vizesinin ilk tanıtıldığı zamanı hala hatırlıyorum, Avrupa’ya giden trafikte bir düşüş gördük çünkü doldurmak ve vize almak için büyükelçiliğe gitmek çok karmaşıktı” dedi. Khaleej Times bir medya etkileşimi sırasında.

Tüketiciler için seyahat sürecini kolaylaştırmanın olumlu bir etkisi olacağını da sözlerine ekledi. “Yolcuların seyahat evraklarını işlemesi daha kolay olduğunda, varış noktası daha misafirperver hale geliyor” dedi.

IATA’DAKİ Afrika ve Orta Doğu Bölge Başkan Yardımcısı Kamil, ajansın Salı günü Dubai’de sona eren yıllık genel kurulunun bir parçası olarak konuşuyordu.

Geçtiğimiz ay yerel yetkililer, birleşik vize sisteminin yıl sonundan önce uygulanacağını ve gezginler için erişimin kolay olacağını doğruladılar.

Sharjah Ticaret ve Turizm Otoritesi’nden (SCTDA) Halid Jasim Al Midfa, ”Bu yılın sonuna kadar tüm sistem yürürlükte olacak” dedi. “(Biz) gece gündüz çalışıyoruz ve e-hizmet bunun hayati bir parçası. İnsanlar için işleri karmaşıklaştırmak ve aynı güvenlik seviyesini korumak istemiyoruz. Çok iyi bir girişim olacak ve bölgesel ekonomiler için olumlu bir sonuç göreceğiz.”

Olumlu görünüm

Kamil, özellikle Al Maktoum Uluslararası Havalimanı’ndaki yeni yolcu terminalinin duyurulmasıyla bölgeye yönelik seyahat görünümünün iyimser göründüğünü de sözlerine ekledi. “Boş zaman yolcuları genellikle havaalanlarının kalitesini dikkate alır” diye açıkladı. “Yeni havaalanları, eski havaalanlarının karşılaşabileceği aşırı kalabalık veya verimsizlikler gibi zorlukları tespit edebiliyor ve ele alabiliyor. Daha iyi müşteri hizmetleri, teşvik edici trafiği çekme eğilimindedir.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar