Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Uçuşları: Flydubai, Kabin İçini Yükseltmek için Güçlendirme Programını Başlattı

Dubai Uçuşları: Flydubai, Kabin İçini Yükseltmek için Güçlendirme Programını Başlattı

Flydubai 6 Mayıs Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni nesil Boeing uçaklarının çoğunluğu için kabin iç kısmının tamamen yenilenmesini görecek bir güçlendirme projesi başlattığını söyledi. Milyonlarca dolarlık yenileme programının yıl sonundan önce tamamlanması planlanıyor. Flydubai, 29 Boeing 737-800, 54 737 MAX 8 ve 03 737 MAX 9 uçağı işletmektedir. Havayolu ayrıca 2024 yılında iki yeni uçak ekleyerek filosunu 86 Boeing 737 uçağına çıkardı. Tedarik zincirinde devam eden zorlukların uçak teslimat programında gecikmelere neden olması nedeniyle yıl sonuna kadar altı uçağın daha teslim edilmesi bekleniyor.

 

Flydubai düz yataklı Business Class koltuk
Arap Seyahat Pazarında Pazartesi günü yapılan açıklamada havayolu, milyonlarca dolarlık güçlendirme projesinin bu yıl Ocak ayında başlatıldığını ve sekiz uçağın tam bir kabin tadilatına sahip olduğunu açıkladı. Taşıyıcının kabinleri, düz yataklı Business Class koltukların yanı sıra Recaro’nun kabin ürününü filodaki yeni uçağına yansıtan yeni Ekonomi koltuklarının takılması nedeniyle artık yeni bir görünüme sahip. Güçlendirilmiş tüm uçaklar, yolcular için daha uyumlu ve tutarlı bir seyahat deneyimi sağlayacak şekilde uçuş içi eğlence ile donatılacak. Havayolu, uçaklarının bazılarında tamamen ekonomik bir konfigürasyonu koruyacak ve koltukları uçuş içi eğlenceye sahip yeni Recaro Ekonomi koltuklarına yükseltecek.

 

Flydubai Ekonomi Sınıfı kabin
Havayolu ayrıca, yeni uçaklarının bazılarında recliner Business Class koltuk ürünündeki koltuk aralığını 45’ten 53 inç’e çıkaracak. Bu proje, daha kısa ve orta mesafeli uçuşlarda daha konforlu bir seyahat deneyimi için yazdan sonra hayata geçirilecek.

5 milyon yolcu

Flydubai, artan ağ kapasitesi sayesinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artışla 28 Nisan’a kadar bu yıl yaklaşık beş milyon yolcu taşıdığını bildirdi. 58 ülkede 125’ten fazla varış noktasından oluşan bir ağa sahiptir, bu rotaların 90’ından fazlasının Dubai’ye doğrudan hava bağlantısı yoktu veya Dubai’den bir BAE ulusal taşıyıcısı tarafından hizmet verilmiyordu. Colombo frekansı, geçen yıl haftada 21’e kıyasla bu yıl haftada 28 uçuşa çıkarıldı. Benzer şekilde, Doha sıklığı geçen yıl haftada 21’e kıyasla haftada 42 uçuşa çıkarıldı; Krakow günlük seferden haftada 10 uçuşa yükseldi; Milano servisi haftalık beş seferden günlük servise yükseldi ve bu sıklığın en yoğun yaz döneminde iki katına çıktığını görecek.

Büyüyen işlemler

Flydubai’nin CEO’su Ghaith Al Ghaith, havayolunun operasyonlarının Malezya’nın eklenmesi ve özellikle Afrika ve Avrupa pazarlarında devam eden genişleme ile Güneydoğu Asya’da daha da büyüdüğünü söyledi. “Eklenen kapasite, uçak teslimatlarında devam eden gecikmeler nedeniyle bu büyümenin azalmasına rağmen, bu yılın başından bu yana bizimle daha fazla yolcunun seyahat ettiğini gördü” dedi. Haziran ayından itibaren sezonluk yaz programının başlamasıyla birlikte rekor kıran en yoğun yazlardan biri için hala yoldayız. Önümüzdeki birkaç ay için odak noktamız, müşterilerimiz için daha yüksek ve daha tutarlı bir yerleşik deneyim sağlayacak olan filo genelinde iddialı güçlendirme projesidir ”dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar