Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Yemekleri, Restoranlar Küreselleşiyor, Yeni Pazar Çekiyor

Dubai Yemekleri, Restoranlar Küreselleşiyor, Yeni Pazar Çekiyor

Endüstri uzmanları 6 Mayıs Pazartesi günü Arabian Travel Mart’ta (ATM) yaptığı açıklamada, Dubai’nin şu anda restoranlarını ihraç ederek gıda işinin ön saflarındaki konumunu pekiştirdiğini söyledi.

Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığı (DET) uluslararası operasyonlar kıdemli Başkan Yardımcısı Hoor Al Khaja, ”Daha önce uluslararası markaları buraya getirirdik ama şimdi markalarımız uluslararası hale geliyor” dedi.

“Harrods’ta açılan Kinoya ya da burada açılan ve ardından İngiltere’ye taşınan Maine örneğini ele alalım.”

Hoor’a göre, Dubai’nin gıda ve gastronomi için küresel bir destinasyon olarak popülaritesi, hükümetin ortak çabalarından kaynaklanıyor.

Hoor, ”Burada yiyeceklerini bu şehre getiren 200’den fazla millet olmasına rağmen, Dubai, Singapur veya Londra’nın gastronomi başkenti olarak yaptığı tanıma sahip değildi” dedi.

“Ancak Michelin gibi büyük isimlerin gelmesiyle insanlar Dubai’yi teklifleri için tanımaya başladılar.”

Hoor ayrıca Dubai’nin sadece üst düzey Michelin yıldızlı ve deneyimli restoranlar sunmakla kalmayıp, aynı zamanda insanlara yiyecek satıcılarına mı yoksa orta pazar restoranlarına mı gitme seçeneği sunduğunu da sözlerine ekledi.

Dubai’yi birbirinden ayıran şeyin, ülkedeki tüm farklı mutfakların nasıl otantik olduğu olduğunu söyledi. “Burada çok farklı milletlerden olan her insan, otantik yemeklerini şehre farklı getiriyor” dedi. “Ayrıca, tüm baharatlara erişimimiz var. Yani buradaki yemekler olabildiğince otantik.”

Turistlere hizmet

DET Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Dubai’nin bu yılın ilk çeyreğinde 5,18 milyon uluslararası gecelik ziyaretçiyi ağırladığını ve 2023’ün aynı döneminde gelen turistlere göre% 11’lik bir artış olduğunu açıkladı.

Hoor, sayıların DET tarafından yıl boyunca yürütülen birkaç kampanyanın sonucu olduğunu söyledi.

“Sürdürülebilirlik, özellikle Covid’den bu yana gezginleri etkileyen en önemli faktörlerden biri” dedi. “Det’te, düşük karbon ayak izleri nedeniyle otelleri ödüllendirdiğimiz Sürdürülebilir Turizm Stratejisi de dahil olmak üzere bu konuda çeşitli kampanyalar yürüttük.”

Dubai Can girişimi ile şehrin her yerine su soğutucuları kurulması ve yeni duyurulan Dubai Reef projesi şehrin cazibesine katkıda bulundu.

Hoor, bugünlerde turistlerin teknoloji konusunda çok bilgili olduğunu da sözlerine ekledi. “Birçok turist seyahat ettikleri şehri internette çok iyi araştırıyor” dedi. “Yani bu, 40 pazardaki tüm teknoloji kanallarında çok mevcut ve aktif olmamız gerektiği anlamına geliyor.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar