Pazar, Mayıs 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamSağlıkDubai'de Hemşire Mi Olmak İstiyorsunuz?

Dubai’de Hemşire Mi Olmak İstiyorsunuz?

BAE'deki sağlık otoritesi, bazı hemşirelerin daha önce lisans alması gereken iki yıllık iş deneyimini kaldırdı.

2022 yılında Sağlık ve Önleme Bakanlığı, bazı hemşirelerin daha önce lisans alması gereken iki yıllık iş deneyimini kaldırarak iş bulmayı kolaylaştıracak bir açıklama yayınladı. Bu, Abu Dabi Sağlık Bakanlığı, Dubai Sağlık Otoritesi ve Sharjah Sağlık Otoritesi tarafından desteklendi.

Bu yasaya göre, kayıtlı ve asistan hemşirelerin Dubai’de görev yapabilmeleri için artık herhangi bir iş deneyimine sahip olmaları gerekmiyor.

Öte yandan, okul hemşiresi, pratisyen hemşire, uzman hemşire ve diğer kategorilere girebilecek hemşireler, aşağıda belirtilen gerekliliklerin yanı sıra tüm eğitim koşullarını da yerine getirerek herhangi bir deneyime sahip olmadan başvuruda bulunabilirler.

Hemşirelerin Dubai’de asgari iş tecrübesine sahip olmadan iş bulabilmeleri için yerine getirilmesi gereken tüm şartlar şunlardır:

  1. Hemşirelerin aşağıdaki ülkeler tarafından verilmiş geçerli bir lisansına/kayıtına sahip olması gerekir: Avusturya, Avustralya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, İrlanda, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Singapur, Güney Afrika, İsveç, İsviçre, İngiltere, ABD.
  2. Öğrenim yeterliliğinin son iki yıl içinde alınmış olması veya işin son gününden bu yana herhangi bir uygulama boşluğu bulunmaması (başvuru sahibinin daha önce çalışmış ancak iş deneyimi şartlarını tam olarak karşılamaması durumunda)
  3. Başvuru sahiplerinin kendi ülkelerinden geçerli bir ‘İyi Durum Sertifikası’ sunmaları gerekmektedir.
  4. Başvuru sahipleri, İngilizce yüksek öğrenimi tamamlamamışlarsa veya lisans İngilizce konuşulmayan bir ülke tarafından verilmişse, İngilizce dil yeterliliğine dair kanıt sağlamalıdır. Bunlar: 500’den az olmayan TOEFL puanı; IELTS puanı 5.0’dan az değil; Mesleki İngilizce Testi (OET) C’den az olmamak üzere; Cambridge Değerlendirmesi İngilizce puanının 169’dan az olmaması
  5. Başvuru sahiplerinin deneyim, nitelikler ve lisans/kayıt belgelerine ilişkin Birincil Kaynak Doğrulamasını tamamlamaları gerekmektedir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar