Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaKöşe YazılarıDUBAİ’DE HİZMET TUZAĞINDAN KURTULMA KILAVUZU: DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE GÜVENLİ ÇIKIŞ YOLLARI

DUBAİ’DE HİZMET TUZAĞINDAN KURTULMA KILAVUZU: DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE GÜVENLİ ÇIKIŞ YOLLARI

Dubai, çalışkan ve girişimci ruha sahip olanlara sınırsız imkan sunan bir şehirdir. Ancak, bu parıltılı şehirde kötü niyetli insanlarla da karşılaşabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın önerileri bazen yeterli olmayabilir. Özellikle şirketlere bağlı olmayan veya lisansını görmediğiniz kişilerden hizmet alırken dikkatli olmalısınız.

Güvenli olmayan hizmetleri nasıl anlarsınız? Öncelikle fiyatları piyasa fiyatının çok altındadır. ”Home Service” yazan uyduruk bir dijital broşürleri vardır. Broşürün üzerinde yazan telefon numarası, sizi farklı bir numaraya yönlendirir. Hizmeti satın aldığınızda ya fatura alamazsınız ya da geçersiz bir fatura görüntüsü yollarlar. İlk seferde gözünüzü boyamak için hizmetinizi verseler bile devamında ulaşılmaz olurlar.

Size bu konuyla ilgili son zamanlarda yaşanan bir olayı anlatmak istiyorum. Binlerce üyemizin olduğu Türk grubumuzda tavsiye sonucu iki yüze yakın kişinin aldığı masaj paketi karşılıksız çıktı. İnsanlar paralarını peşin yatırdıkları halde hizmetlerini alamadılar. Para iadesi talepleri için muhatap bulamadılar. Cuts Colours Beauty Saloon adıyla anılan bu hizmette yetkili kişi Reena isimli bir kadındı. Yetkili olduğunu söyleyen bu kişi gönderilen mesajlara cevap verme gereği bile duymuyordu.

Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda ne yapmalısınız? Dubai’ deki tüketici haklarını koruyan şikayet hatlarına başvurabilirsiniz. Bunlardan bir kaçını: http://www.moec.gov.ae ; consumerringhts.ae; phone. 800 1222, email.info@economy.ae olarak sayabiliriz. Toplu başvurular genellikle daha etkili sonuçlar doğurur.

Haklarımızı korumak bir tüketici olarak önce kendimize sonra da başka insanların zarar görmemesi adına topluma borcumuzdur. Unutmayın güvenliğiniz ve memnuniyetiniz her şeyden önce gelir.

Sevgiyle ve güvenle kalın.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar