Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceDubai'de Ulusal Ceviche Günü'nü Kutlayın

Dubai’de Ulusal Ceviche Günü’nü Kutlayın

28 Haziran’da Dubai’de Ulusal Ceviche Günü’nü sadece bu vesileyle yapılan özel yemeklerle kutlayın.

Serinletici yemek, narenciye ve baharatla marine edilmiş balık veya bencilden oluşur. UNESCO tarafından Peru geleneksel mutfağının ifadesi olarak kabul edilmektedir.

Dubai’de, Onbirin üzerindeki Peru-Japon restoranı, içeceklerle eşleştirilmiş bir dizi el yapımı ceviches ve eşsiz bir Nikkei menüsü ile günü kutlamak için her şeye hazır.

Öne çıkan özellikler arasında çıtır kalamarlı levrek ceviche, goma tohumlu ve tapyoka incili Nikkei ton balığı ve ponzu ve kişnişli somon avokado yer alıyor. Her yemek tazelik ve canlılık vaat ediyor. Dh55’ten başlayarak her gün akşam 4’ten akşam 11.30’a kadar mevcuttur.

Ceviche’yi denemek (ve günü kutlamak) için bir başka sıcak nokta da Souk Madinat’ın Japon lokantası Sushiyaki’de. Dh79 fiyatlı levrek ceviche’ye buradan göz atın. Ceviche, chulp ve choclo mısırlı siyah biber yağından elde edilen baharat ipuçlarıyla portakallı bir rocoto sosunda yer almaktadır. Siyah kömür manyok sayesinde ısırıkların sizi hafif kömür benzeri bir not bıraktığını göreceksiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar