Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai'de Uzaktan Çalışma: Kiracılar, Ev Sahipleri Mülklerde Ofis Alanları Arıyor

Dubai’de Uzaktan Çalışma: Kiracılar, Ev Sahipleri Mülklerde Ofis Alanları Arıyor

Daha fazla ev sahibi ve kiracı, mülklerinde terbiyeli büyüklükte bir çalışma alanına öncelik veriyor. Emlak Piyasası tarafından yayınlanan bir teknik incelemeye göre, bu eğilim Covıd salgınından bu yana daha yaygın hale geldi. “Covıd-19’dan bu yana piyasalardaki en büyük evrim, tüm mülklerimizin bir veya daha fazla çalışma alanına sahip olmasıdır. Mobilyalı, esnek ara kiralama operatörü Blueground’daki Dubai genel müdürü Nina Klishevich, birçok insan hala evden çalışıyor “dedi. Bu eğilim diğer emlakçılar tarafından da fark ediliyor. D ve B properties CEO’su Adham Younis, “Covıd-19 krizi, uzaktan çalışmaya geçişi hızlandırarak önemini artırdı” dedi. “Ev ofisleri kavramı nispeten yeni kalsa da, mülk değerleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olması bekleniyor.”

 

Adham Younis’in
Fikrin, özellikle Dubai’nin pandemi sırasında dünya çapında yetenekler çekmesinden sonra çekiş kazandığını da sözlerine ekledi. “Bu bireyler, evdeki küçük bir köşeden daha fazlasını gerektiren, iş gereksinimlerini karşılayan yaşam alanları arıyorlar” dedi. “Bu, özellikle genç nüfus arasında, ev ofis alanlarının artan önemini vurgulayarak emlak piyasasındaki tercihleri yeniden şekillendirdi.”

 

Paul Kelly’nin

Dikkat çeken geliştiriciler

Sektör uzmanlarına göre, birkaç emlak geliştiricisi bu eğilimi şimdiden fark ediyor ve bunu dahil etmek için mevcut planlarında değişiklikler yapıyor. Allsopp & Allsopp group Operasyon Direktörü Paul Kelly, “Büyük geliştiriciler ev ofislerine olan potansiyel ilgiyi artırıyor” dedi. “Tüm müşteriler için en önemli öncelik olmasa da, Majid Al Futtaim gibi geliştiriciler bu eğilime dikkat çekti ve ev ofisleri için ayrı alanlar ekledi. Son zamanlarda, Tilal Al Ghaf projesi Harmony’nin 2. ve 3. aşamalarındaki villa tasarımlarını daha geniş çalışma ve ofis alanlarını içerecek şekilde yenilediler.”

 

Paul Kelly
Bu yeni talebi içine alan bir diğer gelişme ise East & West Properties tarafından geliştirilen 25 saatlik Heimat. Adham, “Bu markalı konut projesi, ev ofislerini apartman düzenlerine dahil ediyor” dedi. “Bina içindeki iş istasyonları ve ortak alanların yanı sıra bu entegrasyon, sakinlerin iş ve boş zamanları zahmetsizce dengeleyebilmelerini sağlıyor.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar