Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubaili Milyarder Lübnanlı Çocuklara Destek Sunuyor, Küçükler Sosyal Medya Aracılığıyla Cinsel İstismara...

Dubaili Milyarder Lübnanlı Çocuklara Destek Sunuyor, Küçükler Sosyal Medya Aracılığıyla Cinsel İstismara Uğradı

Cumartesi günü Dubaili milyarder Khalaf Al Habtoor, Lübnan’daki bir sosyal medya uygulaması aracılığıyla cinsel istismara uğrayan çocuklara ve küçüklere “psikolojik ve fiziksel tedavi” teklif etti.

Dubai merkezli holding Al Habtoor Group’un kurucusu ve başkanı, uyuşturucu almak zorunda kalan genç kurbanları desteklemek için Lübnan’daki yetkililerle temas halinde olduklarını söyledi.

“Lübnan’da çocukları ve küçükleri cezbeden, onlara cinsel tacizde bulunan ve onları uyuşturucu almaya zorlayan ‘TikTok’ çetesi hakkında dolaşan haberler beni şok etti” diyen Al Habtoor, bunun “insanlık dışı ve aşağılık bir davranış olduğunu ve çirkinliğini anlatacak uygun kelimeler bulamıyorum” dedi.”

“Bu çocukların tedavisini üstlenmeye ve ihtiyaç duydukları tüm psikolojik ve fiziksel tedaviyi sağlamaya tamamen hazırız. Bunu mümkün olan en kısa sürede başlatmak için Lübnan’daki yetkili makamlarla temasa geçtik ”dedi.

Al Habtoor, yerel, bölgesel ve küresel olarak tanınmış bir hayırseverdir ve birçok hayır girişimi yürütür.

Nisan ayında BAE’de benzeri görülmemiş yağmurlar sırasında Khalaf Al Habtoor, BAE vatandaşlarının evlerine verilen zararları onarmak için 17 milyon Dh’ye mali destek verdiğini duyurdu ve ayrıca yağmurdan etkilenen aileleri barındırmak için otel odaları sağladı.

Buna ek olarak, Al Habtoor Group, Jumeirah’taki Habtoor Grand Hotel’de ‘Dubai Düğünleri’ programının bir parçası olarak Al Lisaili sakinleri için düğünlere ev sahipliği yapmak üzere Dubai Toplum Geliştirme Kurumu (DCDA) ile işbirliği yaptı. İşbirliği, son hava koşullarının etkileri nedeniyle planlanan herhangi bir töreni ertelemekten kaçınmayı amaçlıyor.

Daha önce, Taliban tarafından yönetilen hükümetin Afganistan’daki üniversitelere gitmelerini yasaklamasının ardından Dubai’deki 100 kadın Afgan öğrenciye de destek verdi.

Suçlular evlerimize cep telefonları aracılığıyla giriyor

Suçluların çocuklara ulaşmak için cep telefonu kullanmasından yakındı ve ebeveynleri, güvenlikleri için genç erkek ve kız çocuklarının internetteki faaliyetlerini izlemeye çağırdı.

“Ne yazık ki, bugün suçlular evlerimizin kalbine çocukların elindeki cep telefonuyla girebiliyorlar. Ebeveynleri çocuklarının kullanmasını tamamen engellemeye ve internette yaptıkları her şeyi izlemeye davet ediyorum “dedi.

Lübnan, iç ve dış çatışmalar nedeniyle zorlu mali ve siyasi zorluklar yaşıyor ve ekonomisini canlandırmak ve insanların yaşamlarını iyileştirmek için istihdam yaratmak için umutsuzca yabancı yatırımlara ihtiyaç duyuyor.

Lübnan’da 300 iş

Misafirperverlik, inşaat, gayrimenkul, otomobil ve diğer sektörlerle ilgilenen Al Habtoor Group, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir TV kanalının açılışını duyurdu ve başlangıçta gazetecilik, prodüksiyon, sanat ve daha pek çok alanda 300 iş yarattı ve proje genişledikçe ek işlerin eklenmesi bekleniyor.

“Lübnanlıların dayanıklılığı ve ruhu gerçekten ilham verici. Bu enerjiyi yeni kanalımız aracılığıyla umut, mutluluk ve pozitifliği yaymak için kullanmayı hedefliyoruz. Taahhüdümüz sadece bir kanal oluşturmak değil, aynı zamanda profesyoneller için gelişen bir medya ortamını teşvik etmektir ”dedi.

Dedi ki: “Bu girişim sadece yayın yapmaktan daha fazlası. Kendimizi yerel işgücünü güçlendirmeye ve Lübnan’ın ekonomik canlanmasına olumlu katkıda bulunmaya adadık.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar