Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfDubaili Rayan Ahmed Laser, ABD Gençler Amatör Şampiyonası Önündeki Hedeflere Odaklandı

Dubaili Rayan Ahmed Laser, ABD Gençler Amatör Şampiyonası Önündeki Hedeflere Odaklandı

Rayan Ahmed (BAE), 22-27 Temmuz 2024 tarihlerinde Oakland Hills Country Club’da düzenlenecek 2024 ABD Gençler Amatör Golf Şampiyonası’na muafiyet aldı.

EGF Liyakat Sıralaması etkinliklerinde sık sık yarışan 17 yaşındaki oyuncu, 8 Mayıs itibariyle Dünya Amatör Golf Sıralamasında (WAGR) yaşa uygun ilk 100 puan liderinde yer alarak muaf tutuldu. Muaf 78 oyuncudan biridir.

Rayan güzel bir 2023 – 24 golf sezonu geçirdi: Nisan ayında Abu Dabi Golf Kulübü’ndeki KİK Gençlik Oyunlarında BAE’Yİ temsil eden iki altın madalya kazanarak vurgulandı.

”Kesinlikle dünyanın en iyi gençleriyle oynamak ve rekabet etmek ve Charlie Woods’un beğenilerini görmek ve umarım babasını görmek son derece heyecan verici” dedi.

“Kesimi yapmak ve maç oyununda en iyisini yapmak olan hedefe lazer odaklıyım.

Rayan, ”ABD Gençlerinden sonra, Kongre Cc’deki Gençler PGA Şampiyonasında oynamaya da davet edildim ve başka bir güçlü gösteriyi dört gözle bekliyorum” diye ekledi.

Gençler PGA Şampiyonası 30 Temmuz – 2 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

USGA tarafından düzenlenen ABD Gençler Amatör Golf Şampiyonası’nın saha büyüklüğü, 3.522 oyuncudan oluşan orijinal bir girişten 264 oyuncudur ve 19 yaşın altındaki tüm erkek golfçülere açıktır.

Muaf olmayan tüm oyuncular için eleme, 18 deliğin üzerinde gerçekleşti ve 20 Mayıs – 24 Haziran 2024 tarihleri arasında 42 sahada gerçekleştirildi.

Eagle Trace Golf Kulübü’nde Elemeleri geçmeyi başaran 15 yaşındaki Charlie Woods’du – biri 71’in altındaydı ve bu yarışmadan dört elemeye liderlik ediyordu.

Format, Pazartesi ve Salı günleri Oakland Hills’deki hem Güney hem de Kuzey sahalarında 36 delikli bir vuruş oyunu elemesidir.

En iyi 64 oyuncu daha sonra maç oynama aşamalarına ilerleyecektir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar