Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai'nin Rta'sı 17 Yeni Projeyi Duyurdu, Dh16.8 Milyar Ekonomik Yol Haritasını Açıkladı

Dubai’nin Rta’sı 17 Yeni Projeyi Duyurdu, Dh16.8 Milyar Ekonomik Yol Haritasını Açıkladı

Dubai’nin Karayolları ve Ulaştırma Otoritesi (RTA) 17 proje başlatacak ve 2030 Ticari ve Lojistik Kara Taşımacılığı Stratejisi için 16,8 milyar Dh’yi artırmayı hedefleyecek. Bu program, otoritenin Dubai ekonomisine doğrudan katkısını 2021’de 8,5 milyar Dh’den ikiye katlamayı amaçlıyor. Bu yeni programla kurum, modern teknolojiyi% 75 oranında benimsemenin yanı sıra trafikle ilgili yıllık ölümleri azaltmayı hedefliyor. İleriye dönük olarak, kurum ayrıca sıfır emisyonlu araçlar kullanacak ve karbon emisyonlarını% 30 azaltacaktır.

Proje listesi

Ticari ve Lojistik Kara Taşımacılığı Stratejisi 2030, ağır kamyonlar için takografların uygulanması, otonom araçların ve çekici kamyonların sağlanması, ticari taşımacılık ve lojistik forumu, ilgili uluslararası federasyonlara üyelik ve Ulusal Komite’nin oluşturulması gibi projeleri belirledi. Küçük Araçlar için.

 

Fotoğraf: Sağlanan
Gelecekte kurum, ticari taşımacılık ve lojistik sektörünü destekleyen dijital platformlar, katma değerli izinler, itiraz belgesi yok, ağır yük hizmetleri platformu, sürücü davranışı izleme, satış sonrası platformu, inşaat ekipmanı kiralama platformu, karayolu taşımacılığı veri merkezi geliştirecek ve ağır ve hafif kamyon filolarındaki güncellemeler.

Önemli büyüme

Bu strateji, Dubai’deki ticari taşımacılık sektörünün gösterdiği önemli büyümenin ardından geldi. Şu anda sektörde 351.000 tescilli ticari araç ve 9.699 firma bulunmaktadır. Son beş yılda, sektör yıllık% 34’lük bir bileşik büyüme oranı gördü.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar