Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeEmirates Nbd Asset Management, Dıfc'de ilk Kamu Fonunu Kurdu

Emirates Nbd Asset Management, Dıfc’de ilk Kamu Fonunu Kurdu

Emirates Nbd’nin varlık yönetimi bölümü olan Emirates NBD Asset Management, Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde (DIFC) FundStar (OEIC) PLC adlı ilk kamu fonunu kurdu.

Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA) tarafından düzenlenen bir kuruluş olarak Emirates NBD Asset Management, fundstar’ı, özkaynak ve sabit gelir dahil olmak üzere çok çeşitli varlık sınıfları ve coğrafyalarında bir dizi besleyici fona ve ana fona ev sahipliği yapacak bir şemsiye fon olarak kurmuştur. çok varlıklı stratejilerin yanı sıra hem geleneksel hem de Şeriat uyumlu formlarda.

Lisanslı bir fon olan FundStar hisseleri, Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA), Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu (FSRA) ve DFSA olmak üzere üç farklı düzenleyici kurum arasındaki mevcut Mutabakat Zaptı uyarınca BAE’deki kara perakende yatırımcılarına halka arz yoluyla tanıtılacaktır. FundStar alt fonlarına yatırım yaparak, yatırımcılar çok çeşitli varlık sınıfları ve coğrafyalarda profesyonelce yönetilen portföylere erişebilecekler. Ayrıca, FundStar bünyesindeki besleyici alt fonlar, perakende yatırımcılara, Lüksemburg gibi kanıtlanmış geçmiş kayıtları olan, yüksek düzeyde düzenlenmiş yargı bölgelerinde ikamet eden yabancı fonlara erişme fırsatı sağlayacaktır. Yatırımcılar, üç ayda bir 1.000 $ / 1.000 $ ‘lık düşük giriş yatırım tutarlarından, günlük likiditeden ve gelir elde etmekten yararlanacaklar.

Emirates NBD Asset Management’ta kıdemli yönetici (SEO) Michail Samawi şu yorumu yaptı: “BAE’nin düzenleyici ortamı gelişmeye devam ettikçe, Emirates NBD Asset Management, mevcut geçerli düzenlemelere uyan ve müşterilerimizle ilişkilerini güçlendiren bir Kamu Fonu oluşturmaktan gurur duyuyor. onlara profesyonel olarak erişim sunarak yönetilen fonlar, tanınmış, yüksek düzeyde düzenlenmiş yargı bölgelerinde ikamet ediyordu.”

“FundStar, perakende yatırımcılarımızın yatırım hedeflerini destekleyen yerel olarak düzenlenmiş çözümler portföyümüze ekliyor. BAE’nin en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Emirates NBD Asset Management, bölgedeki finansal piyasaların büyümesini desteklerken uzmanlığını yenilikçi ürünler sunmak için kullanıyor.”

Emirates NBD Varlık Yönetimi Grup Başkanı Tarık Chaudhary, lansman hakkında şunları söyledi: “Fundstar’ın lansmanı, BAE’nin yatırım ortamında çok kritik bir noktada gerçekleşiyor. Çok sayıda perakende yatırımcımızın yatırım hedeflerini desteklemek için yerel olarak düzenlenmiş çözümler sunan karaya uygun bir platformun piyasaya sürülmesinden memnunuz.”

Emirates NBD bireysel bankacılık ve varlık yönetimi grup başkanı Mervan Hadi şunları söyledi: “Bölgeyi inovasyon ve teknolojide yönlendiren bir finans kurumu olarak, bölgesel ve Şeriat uyumlu yeteneklerimizi kullanacak yerel bir platform olan Fundstar’ı başlatmaktan gurur duyuyoruz. bölgesel yatırımcı, bölgedeki finansal piyasaların artan ihtiyaçlarını destekleme taahhüdümüzü yansıtırken.”

FundStar (OEIC) PLC, yatırımcıların geleneksel ve Şeriat uyumlu formlara, bölgesel ve küresel sabit getirili portföylere ve hisse senetlerine katılmalarına olanak tanır ve ayrıca çeşitli risk profilli, çok varlıklı fonlar aracılığıyla birinci sınıf varlık yöneticilerine erişim sunar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar