Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıEmirlik Öğrencileri Huawei Bit Yarışması 2023-24 Küresel Finalinde Üçüncülük Ödülünü Kazandı

Emirlik Öğrencileri Huawei Bit Yarışması 2023-24 Küresel Finalinde Üçüncülük Ödülünü Kazandı

Huawei BİT Yarışması 2023-24 Küresel Finali’nin kapanış ve ödül töreni 30 Mayıs’ta Çin’in Shenzhen şehrinde yapıldı.

Şiddetli rekabetin ardından Birleşik Arap Emirlikleri Üniversitesi’nden üç Emirlik öğrencisinden oluşan BAE ekibi finalde Üçüncülük Ödülünü aldı.

Bu yılki yarışma, 80’den fazla ülke ve bölgedeki 2.000’den fazla üniversite ve kolejden 170.000’den fazla öğrenciyi cezbetti ve bu da onu lansmanından bu yana en büyük çevrimdışı yarışma haline getirdi. 49 farklı ülke ve bölgeden 470’in üzerinde yarışmacıdan oluşan 160’tan fazla takım, bu yılki küresel finale ulaşmak için ulusal ve bölgesel yarışmalardan geçti.

Kapanış ve ödül töreni

Huawei’nin Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Zhou Hong şunları söyledi: “Bu tür teknolojiler radikal ilerleme kaydederken herkesin dijitalleşmenin faydalarından gerçekten yararlanabilmesini sağlamak için Huawei, dijital teknolojilerin herkes tarafından erişilebilir olmasını garanti etmenin çok önemli olduğuna inanıyor.”

Yarışma, 2015’teki lansmanından bu yana öğrencilerin BİT bilgilerini ve pratik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olurken, yeni teknolojiler ve platformlar kullanarak yenilik yapma yeteneklerini de artırdı. Nihai hedef, teknolojik gelişmeyi ilerletmek ve dünya çapında dijital katılımı kolaylaştırmaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar