Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporFutbolEuro 2024: İngiltere'nin Bellingham'ı Kasık Hareketinden Sonra Araştırıldı

Euro 2024: İngiltere’nin Bellingham’ı Kasık Hareketinden Sonra Araştırıldı

Uefa, Euro 2024’te Slovakya’ya karşı son 16 galibiyetinin ardından kalabalığa bakarken kasıklarını tuttuğu görüldükten sonra İngiltere orta saha oyuncusu Jude Bellingham’ı potansiyel uygunsuz davranışlar açısından araştıracak.

21 yaşındaki Bellingham, maçı uzatmaya itmek için 95. dakikada şaşırtıcı bir eşitleyici attı, kritik olan İngiltere taraftarlarına attığı golün ardından el hareketi yaptı ve ardından 2-1kazanılan maçla son düdüğün ardından kasık hareketi yaptı.

Uefa, Pazartesi günü yaptığı açıklamada,”Bir Uefa Etik ve Disiplin Müfettişi, İngiliz Futbol Federasyonu oyuncusu Jude Bellingham’ın bu maç kapsamında meydana geldiği iddia edilen temel iyi davranış kurallarının potansiyel ihlali konusunda disiplin soruşturması yürütecek” dedi.

Bellingham’ın agresif gol kutlaması İngiltere taraftarlarına açıkça kızgın bir mesaj olsa da, kasık hareketi bazı seyirciler tarafından Slovakya’ya hakaret olarak görülüyordu.

Ancak Bellingham, sosyal medyada arkadaşlarıyla güldüğünü söyledi.

“Oyunda olan bazı yakın arkadaşlara yönelik içten bir şaka hareketi. Slovakya takımının bu gece nasıl oynadığına saygı duymaktan başka bir şey yok “dedi.

Uefa’nın açıklamasına Bellingham veya İngiliz Futbol Federasyonu’ndan hemen tepki gelmedi.

Real Madrid’li oyuncu geçmişte olgunluğundan dolayı övgü yağmuruna tutuldu, ancak Slovakya maçından sonra, İngiltere’yi sosyal medyada günlerce ağır eleştirdiği için bisiklet tekme golünden sonra bir duygu patlaması hissettiğini kabul etti.

Pazar günü Gelsenkirchen’deki maçtan kısa bir süre sonra gazetecilere verdiği demeçte, “İnsanlar çok saçma konuşuyor ve teslim ettiğinizde onlara biraz geri verebilmeniz güzel” dedi.

Oyunun sonundaki oyuncuların görüntülerine göre, elini öptüğünde ve kasıklarına indirdiğinde kaptan ve golcü arkadaşı Harry Kane ile birlikte yürüyordu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar