Perşembe, Haziran 27, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporFutbolEuro 2024'te Yıldızlar Parlamazken Hayranlar Şovu Çalıyor

Euro 2024’te Yıldızlar Parlamazken Hayranlar Şovu Çalıyor

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle seyrek kalabalıklar ve kısıtlı seyahatler arasında oynanan ruhsuz Euro’dan üç yıl sonra Almanya, kıtanın dört bir yanından taraftarlar ülkeyi ele geçirirken Euro 2024’te bir futbol festivaline ev sahipliği yapıyor.

Hollandalılar Hamburg’dan geçtiler, bir grup Türk taraftar Dortmund’a indi ve Tartan Ordusu Münih, Köln ve Stuttgart’ı İskoçya’nın yönettiğinden çok daha fazla arkadaş kazanmak için devraldı.

Tren rotalarını ve stadyumlara gidip gelen yolculukları, özellikle de İngiltere’nin Gelsenkirchen’deki Sırbistan’a karşı açacağı seyahat kaosuna rağmen, büyük isimler sahada teslim etmek için mücadele ederken taraftarlar şimdiye kadar gösterinin yıldızları oldular.

Sık sık sağanak yağışlar bile partiyi bozmadı. Türkiye’nin muson benzeri koşullarda Gürcistan’a karşı oynadığı 3-1’lik galibiyet, grup aşamasının en unutulmaz atmosferlerinden ve oyunlarından birini üretti.

Almanya’nın kıtanın kalbindeki konumu onu mükemmel bir ev sahibi yapıyor. Yarışan 24 ülkeden sekizi bir kara sınırını paylaşıyor ve Avrupa’nın en büyük ekonomisi olarak aynı zamanda diğerlerinden büyük göçmen nüfusa da ev sahipliği yapıyor.

Ancak Euro 2024 aynı zamanda birçok taraftar için büyük turnuvaların eskisi gibi bir gerileme – jeopolitik endişelerinden arınmış eğlence dolu birkaç hafta.

2018 Dünya Kupası Rusya’nın ev sahipleri, Ukrayna’nın işgali nedeniyle bu Avrodan men edildi.

İki yıl önce dünyanın gözleri Katar’a döndü ve bu da muhteşem bir olay yarattı.

Şimdi Fıfa’nın yarışmayı 48 takıma genişletmesi sayesinde, gelecekteki Dünya Kupaları çok uzak mesafelerde gerçekleşecek.

İki yıl içinde ABD, Meksika ve Kanada, 2030 Dünya Kupası Arjantin, Uruguay, Paraguay, ispanya, Portekiz ve Fas’a yayılmadan önce ev sahipliği yapmak üzere birleşecek.

“Her ulusun hayranlarının bir araya geldiğini, meydanlarda şarkı söylediğini ve kulüplerdeki maçları izlediğini görmek bir turnuvanın olması gereken şeydir. Futbol Taraftarları Derneği’nden Thomas Concannon, “Herkes bunun bir parçası hissediyor, herkes hoş karşılanıyor” dedi.

Karnaval atmosferi aynı zamanda rekabetçi bir turnuvaya ilham vermeye yardımcı oluyor.

36 Grup maçından sadece dördünde üç gol veya daha fazla galibiyet payı oldu.

İngiltere menajeri Gareth Southgate, takımının son yıllara göre mücadelelerini açıklarken, “Bu turnuvada stadyumlardaki tüm takımlara da inanılmaz bir destek verdiniz, bu da son iki turnuvadan biraz farklı” dedi.

Sorun olayları çok az ve çok uzaktı bile. Arnavutluk’tan Mirlind Daku iki maç men edildi ve Arnavutluk federasyonu, Hırvatistan ile şimdiye kadarki tek önemli parlama noktasında 2-2 berabere kalmasının ardından Sırp karşıtı tezahüratlara katıldıktan sonra para cezasına çarptırıldı.

Bunun yerine, Almanya’nın 2006 Dünya Kupası’ndaki sahnelerin ardından ikinci bir ‘sommermarchen’ (yaz masalı) umudu, Cumartesi günü Danimarka’ya karşı son 16 karşılaşmasına ev sahipliği yapmak için Münih taraftar bölgesinde genişletilmesi gereken kapasiteyle gerçekleşti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar