Pazar, Mayıs 26, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporEuroLeague CEO'sundan Dubai Temsilcisi ve All-Star'a Yeşil Işık Yandı

EuroLeague CEO’sundan Dubai Temsilcisi ve All-Star’a Yeşil Işık Yandı

Turkish Airlines EuroLeague CEO'su Paulius Motiejunas, Birleşik Arap Emirlikleri'nden bir takımın lige katılma olasılığı ve All-Star etkinliği konusunda yorumlarda bulundu.

Geçen sezon Turkish Airlines EuroLeague’in CEO’su olan Paulius Motiejunas, Fransa’daki SKWEEK TV’ye konuştu. Motiejunas, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir Dubai temsilcisinin ligimize katılma olasılığı ve All-Star etkinliklerinin düzenlenmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

EuroLeague’e gelişi oylanacak olan EuroLeague CEO’su Paulius Motiejunas, Dubai temsilcisinin lige gelme olasılığı hakkında şu sözleri dile getirdi: “Dubai’nin EuroLeague’e katılmak istediği ve bizim bu fikre olumlu baktığımız biliniyor. Dubai, gerçekten muhteşem bir şehir ve ayrıca harika bir salonları olan Coca-Cola Arena’ya sahip. Ancak, karar vermek kolay değil çünkü Dubai farklı bir kıtada bulunuyor ve farklı bir kültürden bahsediyoruz. Görüşmeler zaman alabilir çünkü bu konuda nihai karara varmak kolay değil. EuroLeague takımları, Dubai’nin EuroLeague’e katılımını oylayacaklar. Ancak bu oylama henüz gerçekleşmedi.”

İlk olarak EuroCup’ta yer alabilir ifadelerine de değinen Paulius Motiejunas, Dubai’den bir takımın lige katılmasının ciddi bir zorluk olacağını belirtti. Motiejunas şunları söyledi: “Ortada bazı endişeler olduğunun farkındayım ama Dubai projesini yürütecek insanların yüzlerinde herhangi bir endişe görmüyorum. Yine de kolay değil. Gerçekleşmesi halinde, bu durum herkes için ciddi bir meydan okuma olacak. EuroLeague’in seviyesi gerçekten çok yüksek. Yeni bir takım için EuroLeague’de oynamak, saatte 120 kilometre hızla giden bir trene binmeye çalışmak gibidir. Riskler var ve biz bu riskleri en aza indirmek için çabalıyoruz. Bu nedenle Dubai’nin ilk olarak EuroCup’ta yer alması konusunu konuşuyoruz.”

All-Star etkinliği hakkında da konuşan EuroLeague CEO’su, “Muhtemelen gelecek sezon EuroLeague’de All-Star olmayacaktır. Ancak All-Star gibi etkinlikler listemizde bulunuyor. Ancak karar vermeden önce maç takvimini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Elbette EuroLeague takımlarını ve sponsorlarını Final Four dışında başka bir etkinlikte bir araya getirmek harika olurdu.” şeklinde konuştu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar